Zavrieť

Porady

zlucenie spolocnosti-personalno mzdove nalezitosti

Prosim o radu, na co vsetko treba mysliet a nezabudnut pri zlucovani 2 spolocnosti. Jedna sa od preklapania informacneho systemu, zjednotenia pracovneho poriadku, dochadzkoveho systemu az po spustenie prvych vyplat. Samozrejme nevyhneme sa aj hromadnemu prepustaniu zamestnancov.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ľudka je offline (nepripojený) ľudka

    ľudka
    Jedná sa o prechod práv a povinností z jednej spoločnosti na druhú, alebo zamestnanci budú mať rozviazaný pracovný pomer u jedného zamestnávateľa a u druhého budú nové pracovné pomery? Je to rozdiel, ja som zlučovaním s prechodom práv a povinností prešla.
    Nesmieš zabudnúť na SP - vyžadujú tzv. delimitáciu zamestnancov. Zanikajúca spoločnosť musí zaslať svojej pobočke oznámenie o delimitácii zamestnancov (zoznam poistencov, u ktorých sa mení zamestnávateľ). Ja osobne som poslala takého oznámenie aj svojej pobočke, aby si pani v SP vedela skontrolovať, či príslušné pobočky delimitovali všetkých zamestnancov.
    Zdravotné poisťovne vyžadujú prihlášky a odhlášky zamestnancov.
    Nezabudni na priemery pre pracovno právne účely, nároky na dovolenku, dlhodobé zložky mzdy (ak nejaké mali - my áno)- ostávajú im pôvodné.
    Odhláška zo SP a ZP zanikajúceho zamestnávateľa. My sme si žiadali zo všetkých inštitúcií (ZP, SP, DDP, DÚ) potvrdenia, že zanikajúca spoločnosť má vyrovnaný stav účtov.
    V budúcom roku pozor na RZZP.
    Je v tom veľa záludností, ale momentálne si spomínam na tieto. Zlučovali sme sa s ďalšími 4 spoločnosťami, takže z piatich vznikla jedna. Bolo veselo. V prípade ďalších nejasností sa kľudne ozvi, ak budem vedieť rada poradím.
    Ozaj a ešte pracovné zmluvy. Nemala by to byť nová pracovná zmluva, ale iba zmena (zmena názvu zamestnávateľa), alebo ja som robila nové zmluvy, s tým, že to bolo: Úplné znenie pracovnej zmluvy, v ktorom som okrem iných náležitostí uviedla, že dňom nástupu do zamestnania sa považuje ................. (dátum nástupu k prvému zamestnávateľovi).

    Niamh je offline (nepripojený) Niamh

    Niamh
    Dobrý deň,
    naši súčasní zamestnanci prešli prechodom práv a povinností na nás - nového zamestnávateľa v roku 2005. Teraz rušíme jedno z pracovísk a potrebujeme dať zamestnancom výpoveď podľa §63 ods.1 písm.a).
    Doba trvania pracovného pomeru pre účely výpočtu nároku na odstupné ( do 5 rokov, alebo nad 5 rokov ) sa počíta: ako súčet odpracovaných rokov u pôvodného zamestnávateľa a rokov u nás? Alebo len to obdobie čo pracujú u nás? Ďakujem...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Niamh Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    naši súčasní zamestnanci prešli prechodom práv a povinností na nás - nového zamestnávateľa v roku 2005. Teraz rušíme jedno z pracovísk a potrebujeme dať zamestnancom výpoveď podľa §63 ods.1 písm.a).
    Doba trvania pracovného pomeru pre účely výpočtu nároku na odstupné ( do 5 rokov, alebo nad 5 rokov ) sa počíta: ako súčet odpracovaných rokov u pôvodného zamestnávateľa a rokov u nás? Alebo len to obdobie čo pracujú u nás? Ďakujem...
    Prvá odpoveď je správna.

    brejo je offline (nepripojený) brejo

    www.candoo.eu you CAN .. we DOO .. CANDOO ...viac brejo
    Ďakujem za Vašu odpoveď. Nateraz mi dosť pomohla aspoň sa zorientovať. Ak budem do budúcna niečo potrebovať, určite sa ozvem.

    zlucenie spolocnosti-personalno mzdove nalezitosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.