Zavrieť

Porady

prevod podielov v s.r.o.

Prosím poraďte mi:
S.r.o. má jediného spoločníka - zahraničného občana. Ten chce previesť svoj podiel na iného spoločníka - občana SR. Konateľ je tiež občan SR a zostáva ten istý. Podiely v s.r.o. sú stále v SK.

1. Musíme previesť v OR najskôr podiely na eurá a až potom na nového spoločníka? Alebo sa to dá urobiť naraz? Aký je postup?

2. Môžu sa previesť podiely bezodplatne? Je na to nejaká formulácia?

3. Vyplývajú ešte nejaké iné povinnosti z tohto prevodu, okrem zápisu v OR? Napr. aj v súvislosti s tým, že vlastník bol zahraničný občan?

Vopred ďakujem všetkým múdrym poraďákom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Ak má s r.o. jediného spoločníka, ten vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia. Vyhlásením jediného spoločníka by som najprv vyriešila premenu jeho vkladu na menu euro - je to bezplatná zmena v OR. Predkladá sa vyhlásenie jediného spoločníka, príslušný formulár - asi 29 na www.orsr.sk a úplné zmenie notárskej zápisnice, kde sú už Sk premenené na eurá.
    Potom na základe zmluvy o prevode obchodného podielu sa prevedie podiel v EUR na nového spoločníka, je to vzťah nadobúdateľa obchodného podielu a prevodcu, môže byť aj bezodplatný. V účtovníctve s r.o. sa účtujelen o zmenách AU na 411. Táto zmena v OR je spoplatnená.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    casch Pozri príspevok
    Ak má s r.o. jediného spoločníka, ten vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia. Vyhlásením jediného spoločníka by som najprv vyriešila premenu jeho vkladu na menu euro - je to bezplatná zmena v OR. Predkladá sa vyhlásenie jediného spoločníka, príslušný formulár - asi 29 na www.orsr.sk a úplné zmenie notárskej zápisnice ?????, kde sú už Sk premenené na eurá.
    Potom na základe zmluvy o prevode obchodného podielu sa prevedie podiel v EUR na nového spoločníka, je to vzťah nadobúdateľa obchodného podielu a prevodcu, môže byť aj bezodplatný. V účtovníctve s r.o. sa účtujelen o zmenách AU na 411. Táto zmena v OR je spoplatnená.
    úplné zmenie notárskej zápisnice ????? sa určite nepredkladá, takýto pojem nepoznám.... môžeš nám priblížiť, čo tým bolo myslené????

    acco je offline (nepripojený) acco

    acco
    Casch premenu na euro vykonáva konateľ, nie spoločník.

    Mňa hlavne zaujíma, či to môžem dať na OR jedným podaním - premenu a euro a zároveň prevod obchodného podielu na nového spoločníka, alebo každé zvlášť - najprv premenu na euro, počkať na zápis a potom prevod podielov.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    acco Pozri príspevok
    Casch premenu na euro vykonáva konateľ, nie spoločník.

    Mňa hlavne zaujíma, či to môžem dať na OR jedným podaním - premenu a euro a zároveň prevod obchodného podielu na nového spoločníka, alebo každé zvlášť - najprv premenu na euro, počkať na zápis a potom prevod podielov.

    NESÚHLASÍM - o premene môže rozhodnúť konateľ alebo spoločník/ci, len treba nájsť tú správnu formu. Okrem toho je celá téma:
    Naposledy upravil zalobaba : 25.08.09 at 09:08 Dôvod: preklep

    acco je offline (nepripojený) acco

    acco
    Zalobaba ale v tej celej téme som nenašla odpoveď na moju otázku a to som ju prečítala celú

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    casch Pozri príspevok
    Ak má s r.o. jediného spoločníka, ten vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia. Vyhlásením jediného spoločníka by som najprv vyriešila premenu jeho vkladu na menu euro - je to bezplatná zmena v OR. Predkladá sa vyhlásenie jediného spoločníka, príslušný formulár - asi 29 na www.orsr.sk a úplné zmenie notárskej zápisnice, kde sú už Sk premenené na eurá.
    Potom na základe zmluvy o prevode obchodného podielu sa prevedie podiel v EUR na nového spoločníka, je to vzťah nadobúdateľa obchodného podielu a prevodcu, môže byť aj bezodplatný. V účtovníctve s r.o. sa účtujelen o zmenách AU na 411. Táto zmena v OR je spoplatnená.
    Len malá poznámočka: bola legislatívna zmena (neviem presne od kedy, ale tak asi r.2006) v súčasnosti sa jednoosobové s.r.o.-čky zakladajú "zakladateľskou listinou" (nie notárskou zápisnicou).

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Spoločníci urobili prevod obchodného podielu : mám schválenie na VZ , Zmluvu o prevode obch.podielu,úplné znenie Spoločenskej zmluvy a chcem vypísať Návrh na OR , vypisujem prílohu P8 ? , A ak hej, tak zakladám všetkých 27 strán (vrátane poučení) , alebo len 17 strán -posledná končí overeným podpisom konateľa .
    Stačia mi vymenované listiny ?

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Možno som sa zle vyjadrila, teda ak obchodná spoločnosť má viac spoločníkov, do OR sa určite predkladá úplné znenie spoločenskej zmluvy - po premene na menu euro.
    Ak je s r.o. jednoosobová, tak logicky by tam mala byť uložená "zakladateľská listina" po premene na menu euro.

    prevod podielov v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.