Zavrieť

Porady

Úrazové poistenie detí

Môžete mi napísať alebo odporučiť nejaké produkty na úrazové poistenie s prípadným šporením pre deti? Hľadal som v témach, ale nikde som nenašiel ani nič podobné. Budem rád nejakým konkrétnym radám, odporúčaniam alebo produktom. Keď sa spýtate v akejkoľkvek poisťovni alebo nejakého fin.poradcu, ich produkty sú samozrejme najlepšie z najlepších a preto by som potreboval nejaké konkrétne produkty osvedčené u obyčajných ľudí, ktorí majú poistené svoje deťúšiky.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Netreba sa riadiť podla toho, čo povie poisťovák-treba si poriadne preštudovať zmluvu,čo tam je garantované,aké sú výluky a pod. a samozrejme v dnešnej dobe si nedávať žiadne investičné poistenia,ale garantované kapitálovky...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
a samozrejme v dnešnej dobe si nedávať žiadne investičné poistenia,ale garantované kapitálovky...
Prosím ťa a vysvetlíš mi, v ktorej dobe je vhodné si dávať investičné poistenie? Keď to teraz nie je vhodné.
Bude vhodnejšie, ked skončí kríza a akcie a stúpnu a budeme ich potom draho kupovať? Lebo teraz ked sú ceny akcii pri zemi teda lacné sa to neoplatí kupovať a investovať do toho.
Ďakujem za vysvetlenie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Prosím ťa a vysvetlíš mi, v ktorej dobe je vhodné si dávať investičné poistenie? Keď to teraz nie je vhodné.
Bude vhodnejšie, ked skončí kríza a akcie a stúpnu a budeme ich potom draho kupovať? Lebo teraz ked sú ceny akcii pri zemi teda lacné sa to neoplatí kupovať a investovať do toho.
Ďakujem za vysvetlenie.
Xanti, nieje to tak ako si myslíš- vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné?A vieš aký je v tom obrovský rozdiel?- takže to je ovela zamotanejšie ako si myslíš...- tomu rozumejú fakt len odborníci, ktorí sa tomu venujú a dalšia vec- to nieje bežné nakupovanie akcií ako na akciovych trhoch a určite v dnešne dobe NIE investičné poistenie- ale ak tam chceš vložiť 5000 eur a pri dožití si vybrať 3800eur tak nech sa páči...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Xanti, nieje to tak ako si myslíš- vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné- takže to je ovela zamotanejšie ako si myslíš...- tomu rozumejú fakt len odborníci, ktorí sa tomu venujú a dalšia vec- to nieje bežné nakupovanie akcií ako na akciovych trhoch a určite v dnešne dobe NIE investičné poistenie- ale ak tam chceš vložiť 5000 eur a pri dožití si vybrať 3800eur tak nach sa páči...
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.
To je na dlhé vyvetlovanie,ale robím to občas komerčne-keď mám na to čas a vyzvú(požiadajú) ma aby som školil...-to je tak na 3 dni...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
To je na dlhé vyvetlovanie,ale robím to občas komerčne-keď mám na to čas a vyzvú(požiadajú) ma aby som školil...-to je tak na 3 dni...
Skús v skratke, prosím. Iste to mnohým pomôže sa rozhodnúť. Vieš rázne povedať nie investičným poistkám, je dosť odvážne tvrdenie. A hlavne to naprízvukovať na túto dobu.
Lebo aj ked kríza pominie tak
Stanislav 1975 Pozri príspevok
vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné?A vieš aký je v tom obrovský rozdiel?-
vždy sa prvé roky budú platiť poplatky a budú sa nakupovať počiatočné jednotky a nie akumulačné.
Preto sa pýtam, kedy je vhodná doba na založenie investičného životného poistenia.
Dakujem za odpoveď.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Skús v skratke, prosím. Iste to mnohým pomôže sa rozhodnúť. Vieš rázne povedať nie investičným poistkám, je dosť odvážne tvrdenie. A hlavne to naprízvukovať na túto dobu.
Lebo aj ked kríza pominie tak vždy sa prvé roky budú platiť poplatky a budú sa nakupovať počiatočné jednotky a nie akumulačné.
Preto sa pýtam, kedy je vhodná doba na založenie investičného životného poistenia.
Dakujem za odpoveď.
Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...
Robím s tým 14 rokov a nevidel som ešte nikoho kto by na tom zbohatol, zatial sú všetci v mínuse...-a preto to ani nerobím...-no nič, idem pracovať...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...
Stále nemám odpoved na moju otázku.
Kedy je vhodné založiť investičné životné poistenie?
Pri IŽP neovplyvním, kde to poisťovňa šupne. Strategiu investovania na trhoch a fondy vyberá poisťovňa, takže nesedím na nete a nesledujem pohyby akcií na trhu. To nie je priame investovanie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Robím s tým 14 rokov a nevidel som ešte nikoho kto by na tom zbohatol, zatial sú všetci v mínuse...-a preto to ani nerobím...-no nič, idem pracovať...
A nemôže to byť tým, že sa kupovali draho podielové jednotky?
Len som zvedavá preto sa ťa toľko pýtam.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
A nemôže to byť tým, že sa kupovali draho podielové jednotky?
Len som zvedavá preto sa ťa toľko pýtam.
Xanti,to je de-facto jedno ako kupovali-rozhodujúca je cena jednotky v čase výplaty a nezabudni že je tam nielen cena jednotky ale aj ich počet-a počítam,že cca.o 15-20 rokv tu bude ďalšia kríza a preto to je všetko lotéria teraz a neviem čo bude ani ja( a to som fakt dobrý)-ale neviem to ani ja, ani guvernér nbs...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.
Investičné poistenie vzniklo preto, lebo bol po tom hlad na trhu. Po obrovskom boome kolektívneho investovania všetky vklady do podielových fondov zhltli správcovské spoločnosti. Ostatné= finančné inštitúcie sa snažili trochu im z koláča odkusnúť, preto banky vymysleli garantované vklady (viazané na nejaký akciový index, či vývoj nejakej meny), poisťovne vymysleli investičné životné poistenie. Nehovorím, že je to vyslovene zlé, ale ja osobne by som do investičného životného poistenia neišiel. Životné poistenie by podľa mňa malo byť stabilné a garantované a ak mám navyše peniaze, tak potom by som si ešte založil aj nejaký investničný účet.

Ale kto to chce mať v jednom, tak nech si to založí. Ak ale chce bezpečne sporiť deťom na budúcnosť, tak investovanie do podielových fondov v akejkoľvek forme nie je bezpečné, vždy je tam riziko poklesu hodnoty investície. Ja by som volil radšej nižší, ale istý výnos. Investovanie do akcií je také malé kasíno. Jeden vyhrá, druhý prehrá. Ešte tie dlhopisy dajme tomu, tam je vyššia garancia výnosu.

A ako názorný príklad, pri poistnej sume 8700 EUR, poistnej dobe 22 rokov sa v prvom roku z mesačného poistného 33 EUR dáva na investovanie len 5 EUR, v ostatných rokoch 25 EUR. Ostatné sú poplatky, provízie a rizikové poistné.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Investičné poistenie vzniklo preto, lebo bol po tom hlad na trhu. Po obrovskom boome kolektívneho investovania všetky vklady do podielových fondov zhltli správcovské spoločnosti. Ostatné= finančné inštitúcie sa snažili trochu im z koláča odkusnúť, preto banky vymysleli garantované vklady (viazané na nejaký akciový index, či vývoj nejakej meny), poisťovne vymysleli investičné životné poistenie. Nehovorím, že je to vyslovene zlé, ale ja osobne by som do investičného životného poistenia neišiel. Životné poistenie by podľa mňa malo byť stabilné a garantované a ak mám navyše peniaze, tak potom by som si ešte založil aj nejaký investničný účet.

Ale kto to chce mať v jednom, tak nech si to založí. Ak ale chce bezpečne sporiť deťom na budúcnosť, tak investovanie do podielových fondov v akejkoľvek forme nie je bezpečné, vždy je tam riziko poklesu hodnoty investície. Ja by som volil radšej nižší, ale istý výnos. Investovanie do akcií je také malé kasíno. Jeden vyhrá, druhý prehrá. Ešte tie dlhopisy dajme tomu, tam je vyššia garancia výnosu.

A ako názorný príklad, pri poistnej sume 8700 EUR, poistnej dobe 22 rokov sa v prvom roku z mesačného poistného 33 EUR dáva na investovanie len 5 EUR, v ostatných rokoch 25 EUR. Ostatné sú poplatky, provízie a rizikové poistné.
Presne tak, škoda že to nemožem oceniť...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Xanti,to je de-facto jedno ako kupovali-rozhodujúca je cena jednotky v čase výplaty a nezabudni že je tam nielen cena jednotky ale aj ich počet-a počítam,že cca.o 15-20 rokv tu bude ďalšia kríza a preto to je všetko lotéria teraz a neviem čo bude ani ja( a to som fakt dobrý)-ale neviem to ani ja, ani guvernér nbs...
Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot.
Stále trvám na svojom, že IŽP radšej nie...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot.
Však som ti dostatočne odpovedal na začiatku,že sa nenakupujú akumulačné jednotky,ale počiatočné a to je vlastne to,čo písal chobot( provízie,poplatky, riziko a pod.)-jasne som to tam vysvetlil,že je obrovský rozdiel medzi počiatočnými a akumulačnými jednotkami,len si to nepochopila...Toť vsjo...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Však som ti dostatočne odpovedal na začiatku,že sa nenakupujú akumulačné jednotky,ale počiatočné a to je vlastne to,čo písal chobot( provízie,poplatky, riziko a pod.)-jasne som to tam vysvetlil,že je obrovský rozdiel medzi počiatočnými a akumulačnými jednotkami,len si to nepochopila...Toť vsjo...
V podstate ja som sa pýtala kedy je vhodné založiť IŽP. Lebo ty si písal, že teraz nie lebo je kríza.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
V podstate ja som sa pýtala kedy je vhodné založiť IŽP. Lebo ty si písal, že teraz nie lebo je kríza.
O kríze som tam nehovoril-hovoril som v dnešnej dobe,hmhm a vyvetlil som aj toto,čo sa pýtaš-tu-

Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...

Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-
Hm? Na akú situáciu? Ved píšem pri IŽP nemáš pod kontrolou fondy čo vyberie, tá kt. poisťovňa, neovplyvníš strategiu jej investovania ani zloženie jej investičného balíka.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
O kríze som tam nehovoril-hovoril som v dnešnej dobe,hmhm a vyvetlil som aj toto,čo sa pýtaš-tu-

Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...

Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-
Aj keby sa tomu dennodenne venoval, tak ako píšeš v posldnej vete, u IŽP nič neurobí. Tam je odkázaný na správcu toho investničného fondu, aké fin. nástroje do fondu nakúpi. IŽP nemôže zmeniť podľa potreby, ak sa inak vyvíjajú hodnoty fin. nástrojov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať