Zavrieť

Porady

účet 314

Ahojte, poraďáci. Chcela by som poprosiť o pomoc. Ak mám preddavkovú faktúru, ktorú uhrádzam z bank.účtu zaúčtujem to 314/221 - to mi je jasné. A pri ostrej faktúre treba účtovať 5xx/321, 321/314 - to mi je tiež jasné. Ale z nejakej nepochopiteľnej príčiny som účtovala takto 5xx/314 - je to veľký problém???Je to tento rok, ale mám taký program, ktorý mi to neopraví (keby som chcela 314 prepísať na 321). A v ktorom zákone je jasne stanovené, že sa to tak nemôže účtovať?
Prosím pomôžte, je to súrne...Vopred ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    freya14 je offline (nepripojený) freya14

    freya14
    malo by byt na 321 uctovane, ked to xces velmi prekombinovat a mat to aj na 321, tak si dorob len ID - 1) 314/321 -suma a 2) 321/314 - suma, objavi sa to aj na ucte dodavatela, ked ti nejde opravit uctovanie (co nechapem preco, ked nemas uzavrety rok)

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    julinka911 Pozri príspevok
    Ahojte, poraďáci. Chcela by som poprosiť o pomoc. Ak mám preddavkovú faktúru, ktorú uhrádzam z bank.účtu zaúčtujem to 314/221 - to mi je jasné. A pri ostrej faktúre treba účtovať 5xx/321, 321/314 - to mi je tiež jasné. Ale z nejakej nepochopiteľnej príčiny som účtovala takto 5xx/314 - je to veľký problém???Je to tento rok, ale mám taký program, ktorý mi to neopraví (keby som chcela 314 prepísať na 321). A v ktorom zákone je jasne stanovené, že sa to tak nemôže účtovať?
    Prosím pomôžte, je to súrne...Vopred ďakujem za každú odpoveď.
    Zálohová FA nie je daňový doklad a neúčtuje sa o nej, účtuješ na 314 až pri úhrade, ak Ti to nejde opraviť, tak by som spravila ID na -5xx/-314 a ostrú FA by som zaúčtovala tak ako má byť

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    julinka911 Pozri príspevok
    Ahojte, poraďáci. Chcela by som poprosiť o pomoc. Ak mám preddavkovú faktúru, ktorú uhrádzam z bank.účtu zaúčtujem to 314/221 - to mi je jasné. A pri ostrej faktúre treba účtovať 5xx/321, 321/314 - to mi je tiež jasné. Ale z nejakej nepochopiteľnej príčiny som účtovala takto 5xx/314 - je to veľký problém???Je to tento rok, ale mám taký program, ktorý mi to neopraví (keby som chcela 314 prepísať na 321). A v ktorom zákone je jasne stanovené, že sa to tak nemôže účtovať?
    Prosím pomôžte, je to súrne...Vopred ďakujem za každú odpoveď.
    Pozri si obsahovú náplň jednotlivých účtov, napr. §§49-50
    http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html

    odporučila by som postupovať, ako je uvedené v prísp. 2, od freya14, t.j.cez ID preúčtovať všetky podobné chyby, ak ich je je veľa, tak hromadným dokladom napr. za jeden mesiac všetky doklady, alebo si to rozdeľ podľa dodávateľov....
    určite by som nenechala účtovanie 5xx/314.
    osobne by som použila na ID doklade
    -5xx/314 storno zápisu č.
    5xx/321 oprava zápisu č. (pozn. prečo-nespr. predkontácia)
    Naposledy upravil atka4 : 24.08.09 at 15:49 Dôvod: dopl. §§

    julinka911 je offline (nepripojený) julinka911

    julinka911
    Veľmi pekne vám všetkým ďakujem. Pomohli ste mi. Účtujem príspevkovú organizáciu a tam sa robia štvrťročné uzávierky...preto sa to nedá opraviť. Viem, že je tu aj sekcia pre príspevkovky, ale dúfala som, že tu sa skôr dočkám odpovede...predsa je vás tu viac ako štátnych...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.