Zavrieť

Porady

záväzky-problém so zaúčtovaním

prosím vás vie mi niekto poradiť, naša FO je finančne neschopná, záväzky, ktoré chceme, aby boli určite splatené včas chceme previesť na našu sro-čku. Je to možné? Neviem ako to v tom jednoduchom učte zaúčtovať. Proste spíšem zmluvu o uznaní záväzku, kde vyjadrím moje záväzky voči rôznym firmám a uvediem, že budú započítané s niektorými postúpenými pohľadávkami z FO, ktoré predám tiež svojej sro-čke a táto sro-čka sa zaväzuje tieto záväzky splniť v dátume splatnosti.

Takže v FO odúčtujem pôvodné záväzky bez zaúčtovania do denníka, vznikne mi nový záväzok voči sro-čke (stačí všetky postúp. záväzky jednou sumou zaúčtovať podľa zmluvy?) a ten uhradím zápočtom za postúpené pohľadávky -a teraz problém- neviem úhradu tohoto nového záväzku voči sro mám zaúčtovať už potom len do réžie? -nemám rozlišovať či šlo predtým o materiál, tovar atď. alebo to mám všetko v tej zmluve rozpísať aj za čo to bolo a rozúčtovať to tam kam to patrí pri úhrade od sro -materiál, tovar,réžia atď.? Už som z toho blázon, tak ani neviem či som sa dobre vyjadrila čo chcem vedieť, dúfam, že ma niekto pochopí.

Je také čosi vôbec reálne, už som tu toho prečítala toľko o postúpení pohľadávok, že sa mi hlava z toho točí postúpenie pohľadávok je v pohode ale s týmito záväzkami... nikde som sa to zatiaľ nedočítala a to som toho prečítala o postúpení naozaj veľa aj tu na porade.
Dúfam, že sa nájde niekto kto mi poradí. Prosím niekoho...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    záväzky-problém so zaúčtovaním

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.