Zavrieť

Porady

Faktúra a pokl. doklad

Ahojte poraďáci, potrebovala by som dôveryhodnú odpoveď na môj "problém". vo firme účtujem všetky pohyby v pokladni. kolega šiel na školenie - bol ubytovaný, dostal faktúru za ubytovanie, ku ktorej bol pripojený pokladničný doklad z RP na rovnakú sumu, teda dá sa to vysvetliť ako potvrdenie úhrady faktúry - lenže je to predsa doklad z RP a tie sú doklady plnohodnotné - teda buď fa alebo PD z RP. nemám pravdu? A tu vzniká otázka, či je nutné účtovať aj faktúru, alebo stačí spomínaný doklad z RP ako plnohodnotný doklad? pýtam sa, či je v tomto prípade prípustné zjednodušiť si robotu, alebo je to nesprávne? Veľmi Vám všetkým ďakujem vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    a na doklade z RP je vyčíslená aj DPHčka?

    ak tam nie je DPHčka vyčíslená (teda ak sú plátcami DPH), tak potom je ten RP doklad úhradou k faktúre
    ak tam je vyčíslená DPHčka, bral by som to ako "duplovaný" doklad - keď vystavili faktúru s DPH aj pokladničný doklad s DPH, ale či stačí iba jeden zaúčtovať, napr. faktúru a potom úhradu RPdokladom alebo stačí len doklad z RP...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sihl Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som dôveryhodnú odpoveď na môj "problém". vo firme účtujem všetky pohyby v pokladni. kolega šiel na školenie - bol ubytovaný, dostal faktúru za ubytovanie, ku ktorej bol pripojený pokladničný doklad z RP na rovnakú sumu, teda dá sa to vysvetliť ako potvrdenie úhrady faktúry - lenže je to predsa doklad z RP a tie sú doklady plnohodnotné - teda buď fa alebo PD z RP. nemám pravdu? A tu vzniká otázka, či je nutné účtovať aj faktúru, alebo stačí spomínaný doklad z RP ako plnohodnotný doklad? pýtam sa, či je v tomto prípade prípustné zjednodušiť si robotu, alebo je to nesprávne? Veľmi Vám všetkým ďakujem vopred za pomoc
    Doklad o ubytovani je prílohou k CP,( sú to náklady spojené s PC- 512AE) ktorý zaúčtuješ. Zakže prilož faktúru aj pokl. doklad, ako doklad o jej zaplatení.

    sihl je offline (nepripojený) sihl

    sihl
    Ďakujem, Dufulus, aj ja si to myslím, lebo dph tam je a tak je to plnohodnotný doklad a nemusím sa zabávať s účtovaním faktúry navyše. len som sa chcela uistiť.

    Faktúra a pokl. doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.