Zavrieť

Porady

VEMA program na mzdy

Chcela by som sa spýtať, či tu nájdem skúseného účtovníka na mzdy, ktorý pracuje v programe VEMA ? Ide mi o problém zasielať oznámenia zamestnávateľa o poistencoch do zdravotnej poisťovne APOLLO, nakoľko mi program vygeneruje aj tých poistencov, ktorých som už prihlásila alebo odhlásila a poisťovňa neumožňuje typovanie. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    skús zavolat do Banskej Bystrice na hot line, tam ti super poradia, ja som rada že sme z Vemy prešli na iný SW.
    Ak vygeneruješ súbor z HOZ, otvor si ho v poznámkovom bloku a tých čo tam nepatria vymaž.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ešte skús ked ideš generovat ten súbor zadat rozsah dátumov, aby don spadali len tí,ktorých tam chceš mat.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    porada22 Pozri príspevok
    Prosím Ťa a kde je ten poznámkový blok ?
    ked vygeneruješ súbor pravým klikom na myš na tom súbore si dáš otvorit v programe poznámkový blok alebo notepad

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    skús tam si potom vyberieš za akú poistovnu to chceš, tá Vema je dost komplikovaná a neprehladná v tom že názvy v stlpcoch sú pod skratkami ako zapv-začiatok pracovného pomeru apod.Vela nastavení si musíš spravit v tabulkách apod.Myslím že ten SW je viacej určený pre školstvo.máš príručku?Ked som s tým začala robit musela som absolvovat školenie, ktoré stálo cca 6 tis.Skk

    anfro11 je offline (nepripojený) anfro11

    anfro11
    Dobrý deň. Apollo už umožňuje typovanue zmien podobne ako ma VŠZP. Možno ste si to už všimla.To čo píše napr. NUTRICIA - je úplne mimo a ani sa nečudujem že mala problém s Vemou keď ju ani nepoznala. Lebo existuje tzv náhľad riadkový kde sú tie akronymy-skratky a nastavením sa kurzorom na akronym sa zobrazí celý význam a celoorazkovy kde sú plné nzvy položiek. Ak niečo potrebujete nad rámec manuálu môžete mi dať vedieť.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol rozhodnutie o priznaní dôchodku k 22.9.2010. Prosím o pomoc s týmto v programe VEMA. Už som prešla všetky novinky a mám v tom riadny zmätok. V mesiaci október uvedenému zamestnancovi nahodím v F20 dátum priznania dôchodku a dám prepočítať? Treba nahodiť aj v F50 pod kódom 710 sumu ktorá by mala byť vrátená zamestnancovi na odvodoch do soc. poisťovne na základe žiadosti? Toto by som tiež mala urobiť v mesiaci október? Prosím o pomoc, ak má niekto s týmto skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.