Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie cestovných náhrad v EUR

Ak je zamestnanec v Čechách na služobnej ceste 3 dni, celkový nárok /stravné,vreckové/má 2520,- CZK. Vyplácam to zamestnancovi v EUR dňa 24.8.2009 aktuálnym kurzom 0,039243. Zaokrúhlim to matematicky, alebo na najbližší eurocent nahor?? Vyplatím mu 98,89 EUR alebo 98,90 EUR? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kolejová Pozri príspevok
    Ak je zamestnanec v Čechách na služobnej ceste 3 dni, celkový nárok /stravné,vreckové/má 2520,- CZK. Vyplácam to zamestnancovi v EUR dňa 24.8.2009 aktuálnym kurzom 0,039243. Zaokrúhlim to matematicky, alebo na najbližší eurocent nahor?? Vyplatím mu 98,89 EUR alebo 98,90 EUR? ďakujem.
    Prečo to chceš zaokrúhľovať, platidlom je aj jeden EURo cent, tak vyplatíš 98,89 EUR.

    Zákon o CN predpisuje zaokrúhľovať nárok zamestnanca predsa na celý eurocent nahor - § 36 ods. 13 bod a):

    (13) Pri vyúčtovaní pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona zamestnávateľ v prípade potreby zaokrúhľuje

    a) celkový nárok zamestnanca v eurách bez poskytnutého preddavku na najbližší eurocent nahor,

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    2520 CZK x 0,039243 = 98,89236 EUR
    tak keď zaokrúhliť na jeden eurocent nahor, tak potom 98,90EUR, nie? Lebo 98,89 by bolo predsa zaokrúhlené matematicky, nie nahor

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kolejová Pozri príspevok
    2520 CZK x 0,039243 = 98,89236 EUR
    tak keď zaokrúhliť na jeden eurocent nahor, tak potom 98,90EUR, nie? Lebo 98,89 by bolo predsa zaokrúhlené matematicky, nie nahor
    Aha, ja som tie CZK neprepočítaval. Myslel som, že ti vyšlo presne 98,89 a to si chcela zaokrúhliť na 98,90.

    Ak ti vyšla suma 98,89236, tak to samozrejme zaokrúhliš na celý eurocent nahor, takže suma bude 98,90. V tom prípade máš pravdu, len sme sa zle pochopili.

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    A ak aj program mi to zaokrúhlil matematicky, t.j. na tých 98,89 EUR? Potom by to mali programatóri opraviť?

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    Kurz 24.8.2009 je 25,482. My si do systému zapisujeme hodnotu 1/25,482, čiže potom tie CZK nedelíme, ale násobíme. Tak to žiada náš program.

    Zaokrúhľovanie cestovných náhrad v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.