Zavrieť

Porady

Prezimovanie muškátov

Ahojte, chcem sa s Vami poradiť ako prezimujete muškáty? Niekedy keď som ešte bývala u rodičov sme ich dali do pivnice, občas poliali. Na jar sme ich zostrihali.Máte nejaké osvedčené postupy? ďakujem vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Vyčítala som toto na internete skúšali ste to niekto?

    Pred prvými mrazmi preneste muškáty dnu a prezimujte ich na chladnom a bezmrazom mieste. Nepolievajte ich a listy nechajte prirodzene odumrieť. Keď uvädnú, odtrhnite ich a korene prikryte troškou vlhkej rašeliny. Každú rastlinu dajte do plastového vrecúška, ktorý úplne neuzavriete a zavesíte ich hore nohami. Na jar ich zasadíte do kvetináča a dobre polejete. Keď už nehrozia mrazy, vyneste rastliny von.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Dosť dobre si neviem predstaviť dať hore nohami v nie celkom uzavretom plastovom vrecúšku naplneným rašelinou

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ja pestujem obycajne muskaty a cele roky ich prezimuvam v predsieni rodinneho domu, na svetlom ale chladnom mieste, na jesen ich odstrihnem asi na dvadsat cm vysoko a asi raz za mesiac ich dobre polejem, potom ich v maji dam von. Prezimovanie v pivnici nedopadlo velmi dobre.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ťahavé muškáty na rozdiel od klasických muškátov prezimujú v kochlíkoch, na jeseň, ja to robím po sviatku Všechsvätých ich preriedim, zostrihám na cca 15-20 cm, vystrihám všetky suché konáriky, prekopem starou vidličkou a dám ich odpočívať do chladnej, ale svetlej miestnosti, polievam ich len symbolicky raaz za mesiac, keď je zemina viac suchá ako mokrá. V druhej polovici februára im pridám svetlo, začínam prihnojovať. Keď púšťajú prvé výhonky a sú slabé, odstrihávam ich asi 3 cm od očka, kde vyrašili. Pravidelne prihnojujem hnojivom ENGO červeným až do apríla, potom ich vykladám na balkón. Poraďáčky, ktoré boli u mňa, videli ich bohaté kvetenstvo nielen na jar, ale aj tesne pred zazimovaním.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Mne prezimujú tiež v kochlíkoch, na chodbe v bytovke. Bývame dosť vysoko, takže chlad nemajú bohvieaký, polievam ich málo a vždy vydržia. Na jar majú niekedy škodcov /pretože je suchý vzduch /, postriekam ich opakovane mydlovou vodou a keď nepomôže príp. Cyper-om

    maria 5 je offline (nepripojený) maria 5

    maria 5
    Poprosila by som radu kde a pri akej teplote je najlepšie uskladniť muštáty cez zimu, aby som nemusela na jar kupovať nové sadenice. Na akú dlžku ich treba zrezať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    maria 5 Pozri príspevok
    Poprosila by som radu kde a pri akej teplote je najlepšie uskladniť muštáty cez zimu, aby som nemusela na jar kupovať nové sadenice. Na akú dlžku ich treba zrezať.
    http://www.porada.sk/t43807-aby-musk...ich-okien.html

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Ja mám osvedčený postup od starej mamy, ale týka sa len muškátov klasických, nie ťahavých. V jeseň skátiť na 1/3, zimovať na okne, lepšie pri nižšej teplote. Koncom februára alebo začiatkom marca všetky výhonky zrezať tak, aby ostali 1-2 puky, asi na 2 cm. Ale všetky. Vyložiť na okno, polievať a za pár dní rastlinám vypučia nové zdravé a úplne zelené výhonky. Také zelené ostanú celé leto. Z odrezkov na jar dávam zakoreniť nové rastliny. Nevyklíčia len staré a choré korene.

    Prezimovanie muškátov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.