Zavrieť

Porady

Predĺženie zmluvy

Ahojte.
Chcela by som poprosiť o radu, dúfam, že môj problém správne sformulujem. 18 augusta mi skončila zmluva na dobu určitú. CCa o 4 dni neskôr mi dali podpísať predĺženie zmluvy na rok. Zmluvu som podpísala, ale do dnešného dňa ju nemám, nakoľko ju zatiaľ nepodpísal riadtieľ. Chcela by som vedieť, v prídapade, že by ma teraz chceli prepusiť, v akom pomere vlastne som. Novú zmluvu nemám podpísanú, ale pracujem s vedomím zamestnávateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    dzastinka1 Pozri príspevok
    Ahojte.
    Chcela by som poprosiť o radu, dúfam, že môj problém správne sformulujem. 18 augusta mi skončila zmluva na dobu určitú. CCa o 4 dni neskôr mi dali podpísať predĺženie zmluvy na rok. Zmluvu som podpísala, ale do dnešného dňa ju nemám, nakoľko ju zatiaľ nepodpísal riadtieľ. Chcela by som vedieť, v prídapade, že by ma teraz chceli prepusiť, v akom pomere vlastne som. Novú zmluvu nemám podpísanú, ale pracujem s vedomím zamestnávateľa.
    Teoreticky ak Ti zmluva končila 18. a na ďalší deň si nastúpila bez toho, aby si mala niečo podpísané a dali Ti aj robotu,mení sa PP na dobu neurčitú. Ale píšeš, že Ty si podpísala, to znamená, že si súhlasila s tým, čo Ti predložili. Hoci ju ešte v ruke nemáš, ale Tvoj podpis tam je. Takže to platí.

    dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

    dzastinka1
    Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dzastinka1 Pozri príspevok
    Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?
    odpoveď ti povie len vedúci....
    Mali by dať dodatok k existujúcej PZ (nie novú zmluvu).

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    dzastinka1 Pozri príspevok
    Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?
    Dodatok k PZ. Od Teba záleží, či budeš súhlasiť /30 km to nie je až taká diaľka a v dnešnej dobe, čo sa ťažko práca zháňa -stojí za zváženie/.
    Naposledy upravil drobeceva : 28.08.09 at 05:43

    dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

    dzastinka1
    Ja už teraz dochádzam 15 km a plus 30 km je pre mňa už dosť. Viem, že sa práca ťažko zháňa, ale zarábam dosť málo a keď si odrátam náklady na cestovanie, fakt sa to neoplatí. A ešte k tomu byť celý deň preč, keďže spoje sú tam biedne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.