Zavrieť

Porady

Ťarchopis

Prosim Vas je nejaka tlacovka v MRP kde mi konkretne napise Tarchopis?
Tlacovka na fakturu aj dobropis je ale na tarchopis nemozem najst. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Janinkaaa Pozri príspevok
    V mesiaci 03/2010 sme nesprávne faktúrovali za naše služby. Omylom sme faktúrovali nižšiu sumu, aká bola dohodnutá v zmluve.
    Asi správnejšie by bolo podať dodatočné DPH za 03/10, ale vystavím ťarchopis.

    Chcem sa opýtať, že ak vystavujem ťarchopis dnes (04.05.2010), môžem uviesť dátum dodania ešte 30.04.2010, alebo dnešný dátum ?
    Na faktúre budú dátumy:
    D. vystavenia : 04.05.2010
    D. dodania : 30.04.2010
    V texte niečo, že dopočítavame Vám za mesiac 03/2010 .....

    Ťarchopis vystavujem v MRP. Podľa Vašich príspevkov som pochopila, že len mám uviesť v texte faktúry, že sa jedná o ťarchopis a uviesť pôvodné číslo faktúry, ktorej oprava sa týka.

    Ďakujem.
    § 25 zák. o DPH:
    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    A ked mamm tarchopis a vytlacim to s oznacenym ako klasicka faktura nebude to vadit?

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    vyznač v texte faktúry že sa jedná o ťarchopis.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    V mesiaci 03/2010 sme nesprávne faktúrovali za naše služby. Omylom sme faktúrovali nižšiu sumu, aká bola dohodnutá v zmluve.
    Asi správnejšie by bolo podať dodatočné DPH za 03/10, ale vystavím ťarchopis.

    Chcem sa opýtať, že ak vystavujem ťarchopis dnes (04.05.2010), môžem uviesť dátum dodania ešte 30.04.2010, alebo dnešný dátum ?
    Na faktúre budú dátumy:
    D. vystavenia : 04.05.2010
    D. dodania : 30.04.2010
    V texte niečo, že dopočítavame Vám za mesiac 03/2010 .....

    Ťarchopis vystavujem v MRP. Podľa Vašich príspevkov som pochopila, že len mám uviesť v texte faktúry, že sa jedná o ťarchopis a uviesť pôvodné číslo faktúry, ktorej oprava sa týka.

    Ďakujem.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. pre úplnosť uvádzam:

    Ťarchopis - tento termín už neexistuje, nakoľko od 1. 5. 2004 platí nový Zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty, ktorý zaviedol nový termín: Oprava faktúry.

    ... možno to niekomu pomôže.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Tamila Pozri príspevok
    § 25 zák. o DPH:
    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
    Ďakujem Tamilka.
    Odberateľ si odpočíta DPH vtedy, keď dostane moju opravenú faktúru. Ale, v ktorom mesiaci ja musím odviesť DPH z opr. faktúry ?
    Preto som sa pýtala, či môžem uviesť dátum dodania 30.04.2010.
    Naposledy upravil Janinkaaa : 04.05.10 at 12:52

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Ja viem Majka, že termín, ako ťarchopis už neexistuje.
    ... ono vieš, hľadali ho v ich softvérovom systéme v príspevkoch pred Tebou ... takže hlavne preto.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Ďakujem Tamilka.
    Odberateľ si odpočíta DPH vtedy, keď dostane moju opravenú faktúru. Ale, v ktorom mesiaci ja musím odviesť DPH z opr. faktúry ?
    Preto som sa pýtala, či môžem uviesť dátum dodania 30.04.2010.
    ... ja by som to na tvojom mieste radšej riešila formou dodatočného daňového priznania k dani z pridanej hodnoty za mesiac 03/2010.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Janinkaaa Pozri príspevok
    V mesiaci 03/2010 sme nesprávne faktúrovali za naše služby. Omylom sme faktúrovali nižšiu sumu, aká bola dohodnutá v zmluve.
    Asi správnejšie by bolo podať dodatočné DPH za 03/10, ale vystavím ťarchopis...
    §25 ZoDPH

    "(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

    a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
    b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
    c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby."

    váš omyl napĺňa niektorý z vymenovaných bodov, aby ste mohli opravovať základ dane? Ak áno, tak potom môže byť 4/2010, ak nie, tak oprava 3/2010...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.