Zavrieť

Porady

ziskanie dotacie

Ahojte,

mohol by mi niekto poradit ohladom ziskania dotacie pre rozsirenie podnikania? Jedna sa o to, ze ci je mozne ziskat peniaze od statu alebo z EU na uz rozbehnutu prevdzku t.j. funkcna restauracia a ked chcem v podkrovi vybudovat penzion? Je mozne na vytvorenie tohoto penzionu dostat nejaku podporu? Ak ano, tak prosim kde to najdem alebo na koho sa obratit?

vopred dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    No konkretne s eurofondami som ja osobne este nic docinenia nemala ale pracovala som jedno obdobie pre ministerstvo podohospodarstva a viem ze tam sa riesilo posudzovanie niektorych dotácii aj uz na existujúce podnikanie ak islo o agroturistiku resp rozvoj podnikania vo vybraných regionoch Slovenska, ktoré boli pre cestovný ruch niecim vynimocne ale nevyuzite.
    Skus si poriet stranku www.euractiv.sk alebo www.globalprocurement.sk

    snad pomoze
    Naposledy upravil silviaz : 31.08.09 at 15:18

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Ano je to mozne. momentalne je taka vyzva aj vyhlasena.
    odporucam navstivit www.opkahr.sk , kde najdes zverejnenu vyzvu a aj podmienky na ziskanie dotacie.
    Vo vseobecnosti:
    - minimalne 2 roky podnikat
    - bez dlhov na zdravotnom socialnom poisteni
    - bez dlhov na daniach
    - pri schvaleni dotacie musis preukazat ze mas zvysnych 50% financii na projekt (bud bankova zaruka alebo preukazanie hotovosti na Tvojom ucte)
    - platby prebiehaju sposobom refundacie (najprv platis zo svojho a nasledne su Ti vynalozene prostriedky preplacane)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.