Zavrieť

Porady

Kurz

Ahojte, toho času som na Úrade práce, ale chcem ísť na živnosť. Chcela by som robiť jednoduché účtovníctvo a popri tomu masáže. Mám záujem aj o príspevok na rozbeh podnikania. Chcem vedieť, či na účtovníctvo mi stačí maturitný list z ekonomického odboru, alebo potrebujem kurz. Na masérstvo potrebujem určite kurz. Tu je moja ďalšia otázka, či mi nejaký kurz preplatí úrad a do akej výšky. Keby som chcela oba, tak to by ma asi poslali niekam, že? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zdá sa mi, že nezamestnaní majú nárok na dva rekv. kurzy v roku. Ale aké konkrétne kurzy má v pláne urad práce v tvojom bydlisku, Ti najlepšie povedia, ak sa budeš informovať osobne.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Prvy kurz Ti preplatia na 100%, dalsi myslin na 80% a postupne to s poctom kurzov klesa. O ponuke kurzov Ti povedia na urade, nakolko ine je to u nas a ine u Vas.

    a-lena je offline (nepripojený) a-lena

    a-lena
    Na vykonávanie účtovníctva na živnosť nie je potrebný žiadny kurz - je to voľná živnosť. Masérske kurzy Ti môže ÚP preplatiť (treba si zistiť či ich majú v ponuke). Masérske služby nie sú voľnou živnosťou. Z ÚP môžeš dostať potom aj príspevok na podnikanie. Jeho výška je rôzna - líši sa podľa "regiónov". Treba však spracovať podnikateľský zámer, byť dlhodobo nezamestnaný a myslím, že aj absolvovať nejaký kurz. Zisti si možnosti u "svojej referentky" na ÚP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.