Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnu pokladnu?

Chcel by som sa opytat znalych veci či potrebujem reg.pokladnu na predaj skylink kariet. Zivnost na obchodnu cinnost samozrejme mam. Jedna sa mi čisto iba o predaj kariet,živim sa stavbarčinou.Diky za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robomil1 je offline (nepripojený) robomil1

    robomil1
    Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
    PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP

    Aluš je offline (nepripojený) Aluš

    Aluš
    V prípade, že by si vystavil faktúru na konkrétneho zákazníka - komplet adresa, v takom prípade by ti stačilo mať úhradu aj príjmovým pokladničným dokladom. Toto však platí len do 31.12.2010. Potom budeš musieť mať ERP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    robomil1 Pozri príspevok
    Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
    PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP
    Táto informácie je bohužiaľ komplet nesprávna.
    1. Evidencia tržieb v hotovosti ERP nie je vôbec obmedzená výškou príjmu /ale len u DPH-áčkarov nad túto sumu musí byť vystavená faktúra a nesmie byť predložený blok Z ERP a ani príjmom v hotovosti ako takým .....
    2. Povinnosť používať ERP majú všetci, ktorí predávajú tovar a poskytujú vybrané služby podľa zákona s príjmom v hotovosti s termínmi, ktoré sú v priloženom linku

    http://www.porada.sk/t94807-p20-pokl...uctovnici.html

    Osobne skyling karty považujem za službu /nie som si 100% istá, ale je to prístup k niečomu..../, ktorá nie je v prílohe daného zákona, takže principiálne nebude treba ERP ani po 1.1.2011. Tu však niekto zdatnejší by mal potvrdiť, či ide naozaj o službu.....
    Naposledy upravil evina : 06.09.09 at 17:04

    robomil1 je offline (nepripojený) robomil1

    robomil1
    ERP je povinny pouzivat kazdy od nadobudnutia pravoúplatnosti zakona, ale len FM sa posunul do konca 2010.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    robomil1 Pozri príspevok
    ERP je povinny pouzivat kazdy od nadobudnutia pravoúplatnosti zakona, ale len FM sa posunul do konca 2010.
    Prečítaj si prosím horepripnutý link, tam je aj stanovisko MF aj stanovisko DRSR o.i. a nie je to tak. Je to tam rozobraté na cimprcampr všetko. Napríklad ani my účtovníci nepoužívame a ani nebudeme používať ERP, lebo nie sme uvedení v prílohe predmetných predpisov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    robomil1 Pozri príspevok
    Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
    PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP
    Trošku ťa opravím. Každý, kto prijme hotovosť za tovar alebo služby uvedené v prílohe zákona o ERP, je povinný tržbu zaevidovať cez ERP.Od 1.1.2011 sa táto povinnosť vzťahuje aj na príjem hotovosti za úhradu faktúry, ale len v tom prípade ak vzniká povinnosť evidencie tržby cez ERP.

    Potrebujem registračnu pokladnu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.