Zavrieť

Porady

Oprava mzdy za 2 mesiace dozadu

Ahojte, poradíte mi :

Dostavam k mzde prispevok od UPSVaR, kde som si ho dva mesiace dozadu zadala, ako prijem , ktory nie je zdanovany, ale je , a tym padom by som to potrebovala nejak opravit, dan sice asi nevyjde, lebo mam nizky zaklad, ale chcela by som to mat v poriadku

Diky pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirhu Pozri príspevok
    Ahojte, poradíte mi :

    Dostavam k mzde prispevok od UPSVaR, kde som si ho dva mesiace dozadu zadala, ako prijem , ktory nie je zdanovany, ale je , a tym padom by som to potrebovala nejak opravit, dan sice asi nevyjde, lebo mam nizky zaklad, ale chcela by som to mat v poriadku

    Diky pekne
    Robíš mzdy v OLYMPe ? Toto som našla na stránke KROSu.

    Otvoríš si chybný mesiac a pridáš zložku mzdy 990

    Ak potrebujete zadať do výplaty príspevok, ktorý poskytuje ÚPSVaR na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami, použite novú zložku mzdy 990 - príspevok z ÚPSVaR na úhradu odvodov.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    Robíš mzdy v OLYMPe ? Toto som našla na stránke KROSu.

    Otvoríš si chybný mesiac a pridáš zložku mzdy 990

    Ak potrebujete zadať do výplaty príspevok, ktorý poskytuje ÚPSVaR na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami, použite novú zložku mzdy 990 - príspevok z ÚPSVaR na úhradu odvodov.
    Ano, to viem, ale potrebujem dva uzavrete mesiace dozadu opravit, a hlavne podla DU z tohoto prispevku by som mala zaplatit dan

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirhu Pozri príspevok
    Ano, to viem, ale potrebujem dva uzavrete mesiace dozadu opravit, a hlavne podla DU z tohoto prispevku by som mala zaplatit dan
    veď píšeš že máš nízky základ dane, tak daň platiť nebudeš. Neskúšala som túto zložku mzdy či sa zdaňuje - ak na to myslíš.
    Otvoriť môžeš ktorýkoľvek uzatvorený mesiac. Len môžeš mať otvorený len jeden mesiac ...

    Mesiac otvoríš cez mzdy - kalendár - nastavíš sa na príslušný mesiac a dáš vymaž.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    veď píšeš že máš nízky základ dane, tak daň platiť nebudeš. Neskúšala som túto zložku mzdy či sa zdaňuje - ak na to myslíš.
    Otvoriť môžeš ktorýkoľvek uzatvorený mesiac. Len môžeš mať otvorený len jeden mesiac ...
    OK, skusim, dakujem

    a co potom s odvodmi do ZP a SP? treba poslat opravne tlaciva?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirhu Pozri príspevok
    OK, skusim, dakujem

    a co potom s odvodmi do ZP a SP? treba poslat opravne tlaciva?
    nemala som taký prípad, neviem či sa z toho platia odvody. Zavolaj si zajtra ráno na infolinku KROSu do Žiliny, určite ti poradia. Ak sa zmeni VZ na poistné, treba poslať opravné výkazy a rozdiel doplatiť

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Podľa mojich vedomosti sa z uvedeného príspevku odvody neplatia. Platí sa iba daň.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    nemala som taký prípad, neviem či sa z toho platia odvody. Zavolaj si zajtra ráno na infolinku KROSu do Žiliny, určite ti poradia. Ak sa zmeni VZ na poistné, treba poslať opravné výkazy a rozdiel doplatiť
    Ved práve ze tam mi poradili nesprávne, inú odpoved som dostala zo ZP, ako majú oni zo ZP, na základe čoho zadali príspevok
    podla Krosu sa z príspevku platia odvody do ZP, podla mojej odpovede zo ZP sa neplatia... dobré nie?

    totiž podla UPSVaR, ktory tento prispevok poskytol, je to polozka, ktora sa ma priratat k mzde, po odratani povinnych odvodov,tj, mne sa to v Olympe naratalo uz k cistej mzde, ako to potom zdanit? som z toho jelen

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirhu Pozri príspevok
    Ved práve ze tam mi poradili nesprávne, inú odpoved som dostala zo ZP, ako majú oni zo ZP, na základe čoho zadali príspevok
    podla Krosu sa z príspevku platia odvody do ZP, podla mojej odpovede zo ZP sa neplatia... dobré nie?

    totiž podla UPSVaR, ktory tento prispevok poskytol, je to polozka, ktora sa ma priratat k mzde, po odratani povinnych odvodov,tj, mne sa to v Olympe naratalo uz k cistej mzde, ako to potom zdanit? som z toho jelen
    pýtala si sa na rovnaký príspevok v KROSe aj v ZP ? Pozri si zmluvu s UP, podľa akého § máš priznaný príspevok. Pozri si ešte tému od p. Mihála.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    pýtala si sa na rovnaký príspevok v KROSe aj v ZP ? Pozri si zmluvu s UP, podľa akého § máš priznaný príspevok. Pozri si ešte tému od p. Mihála.
    podla 50a), presne to čo sa tam píše..

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    tuta Pozri príspevok
    Podľa mojich vedomosti sa z uvedeného príspevku odvody neplatia. Platí sa iba daň.
    no a moj problem je, ako to zdanit, ked ono sa mi to prirata k cistej mzde.. a to nie je podla mna spravne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.