Zavrieť

Porady

Ako zamestanať manžela

Mám živnosť, podnikám v maloobchode, ale živnosť mám vydanú aj na murárske práce.Podpísala som na 2 mesiace zmluvu o diele s druhou firmou.Prácu u nich však vykonáva manžel.Teraz neviem, mám s ním podpísať dohodu, akože ho zamestnávam ja, alebo to mám brať akože je to rodinný príslušník, ktorý mi vypomáha.Je to také na hlavu, mám mu účtovať výplatu?Mesačne odrobí 300 hodín podľa faktúry, ktorú vystavujem,takže ani dohoda o vykonaní práce mi nevychádza.fakt neviem čo s tým, vie mi niekto poradiť?Ani čo sa týka dane,odvodov neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Shrekula Pozri príspevok
    Mám živnosť, podnikám v maloobchode, ale živnosť mám vydanú aj na murárske práce.Podpísala som na 2 mesiace zmluvu o diele s druhou firmou.Prácu u nich však vykonáva manžel.Teraz neviem, mám s ním podpísať dohodu, akože ho zamestnávam ja, alebo to mám brať akože je to rodinný príslušník, ktorý mi vypomáha.Je to také na hlavu, mám mu účtovať výplatu?Mesačne odrobí 300 hodín podľa faktúry, ktorú vystavujem,takže ani dohoda o vykonaní práce mi nevychádza.fakt neviem čo s tým, vie mi niekto poradiť?Ani čo sa týka dane,odvodov neviem.
    Je manžel zamestnaný niekde inde? Alebo poberá dôchodok? Ak je odpoved áno tak je to práca rodinného príslušníka.
    Ak je odpoved NIE, tak sa jedná o nelegálne zamestnávanie. To treba poriešiť, dohodou o vykonaní práce, resp. činnosti., alebo pracovnou zmluvou.

    Shrekula je offline (nepripojený) Shrekula

    Shrekula
    No ale takto, on pracuje na moju živnosť, tak to berie aj tá firma, čiže nejakých 8 hodín denne nepripadá do úvahy.Pracuje sa, kým je práca.A zamestnaný inde nie je, nie je ani dôchodca.Nechcem sa dostať týmto do problémov,dohoda rieši tuším 300 hodín ročne.Som zúfalá.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Shrekula Pozri príspevok
    No ale takto, on pracuje na moju živnosť, tak to berie aj tá firma, čiže nejakých 8 hodín denne nepripadá do úvahy.Pracuje sa, kým je práca.A zamestnaný inde nie je, nie je ani dôchodca.Nechcem sa dostať týmto do problémov,dohoda rieši tuším 300 hodín ročne.Som zúfalá.
    A prečo si sám neotvorí živnosť na murárske práce ? Je evidovaný na úrade práce alebo je v zdr. poisťovni prihlásený ako samoplatitel ?

    Ako zamestanať manžela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.