Zavrieť

Porady

PC sa "nezapol". Mam sa bat?

Dnes pri zapnuti pol rocneho notebooku emachines E520, po zadani hesla administratora (ucet je len jeden), sa neobvykle dlho kontrolovalo zadane heslo. Potom naskocila plocha, ale ziadne ikonky. Notebook sa nedal restartovat, pomohlo iba dlhe stlacenie vypinacieho/zapinacieho tlacitka. Na dalsi pokus nabehlo vsetko v poriadku. Antivirak nic nenasiel.
Tak chcem sa opytat, ci je to normalne, lebo sa takychto veci bojim, ked nieco nejde ako ma. Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Ja by som si okamžite zálohoval všetky dôležité dáta z HDD.
    Alebo urobil obraz disku (Ghost a pod.).

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...no ak to urobilo len raz, zatial nie je dôvod na paniku, windows sú nevyspytateľné.-)

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    POMOOOC !!! Dnes som otvorila jednu normálnu webovú stránku vo Firefoxe a dlho sa načítavala až som to musela ukončiť Ctrl-Alt-Del . Potom som ukončila aj samotný Firefox, no a už som ho ani nespustila a tak isto ani žiaden program. Počítač sa nedal ani korektne vypnúť. Tak som ho reštartovala a síce začínala sa načítavať tá úvodná stránka Windows po nej nabehla len čierna, nemá obrazovka.

    Čo s tým môže byť ? DPH-čky našťastie mám urobené, ale aj tak potrebujem ukľudniť, lebo mám zálohy, ale len v počítači, nie na CD. Som nový prisťahovalec v B.Bystrici a tak neviem na koho sa obrátiť

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    sú windows legálne? lebo pri posledných aktualizáciách sa sťahoval nový nástroj na overovanie... či nenarobil šarapatu...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Flinstone Pozri príspevok
    sú windows legálne? lebo pri posledných aktualizáciách sa sťahoval nový nástroj na overovanie... či nenarobil šarapatu...
    ... sú legálne, ale aktualizácie si nerobím, nakoľko mi nejako robia problémy, spomaľujú pc ...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ešte je jedna možnosť... že sa len niečo blbo zapísalo na disk...
    daj do cd mechaniky inštalačné cd windows, nabootuj z neho, a spusti repair konzolu
    napíš: fixboot enter (potvrď yes)
    potom: fixmbr enter(yes)
    resetni

    a možno nabehne ak chyba bola len v zavádzacom sektore

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    jááááj , no to chceš odo mňa veľa....iba ak presný postup pre laika prosím . Nedovrzám s tým niečo ???

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    nie... postup je presný....
    v biose by malo byť nastavené bootovanie ako prvé cd/dvd
    vložíš do mechaniky inštalačku, spustíš a napíšeš tie dva príkazy... idem teraz preč, ale ak sa ti to nepodarí, večer ti pošlem ss podrobným návodom

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    ako spominal Flinstone.. nabootuj z instalacneho cd.. pri nabehnuti prvej obrazovky stlac R.. ono ti to aj vypise.. stlacenim R sa dostanes do konzoly na opravu... skus co napisal FLINSTONE a este by som skusil spustit chkdsk /R opravi vadne sektory na disku.. velakrat mi to pomohlo ked takto skolaboval Windows

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Flinstone Pozri príspevok
    nie... postup je presný....
    v biose by malo byť nastavené bootovanie ako prvé cd/dvd
    vložíš do mechaniky inštalačku, spustíš a napíšeš tie dva príkazy... idem teraz preč, ale ak sa ti to nepodarí, večer ti pošlem ss podrobným návodom
    Ďakujem chlapci za ochotu, ale toto je pre ženskú silná káva . Počítač som poslala kamarátovi, síce mimo BB, takže to bude o niečo dlhšie trvať, ale viem, že to bude OK aj s kompletnou archiváciou dát. Už som zase o niečo múdrejšia.

    jojom, díky, aspoň viem, že aj tu v BB sa nájdu ochotní ľudia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.