Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý deň
chcela by som sa Vás opýtať takúto vec známej syn prerušil štúdium na vysokej škole a od 14.05.2009 do 25.08.2009 bol registrovaný na ÚP.Dňom 26.08.2009 je znova študentom vysokej školy nastupuje znova do prvého ročníka.Má nárok na daňový bonus už za 08.2009?A tak isto má nárok na rodinné prídavky za 08.2009?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    Dobrý deň
    chcela by som sa Vás opýtať takúto vec známej syn prerušil štúdium na vysokej škole a od 14.05.2009 do 25.08.2009 bol registrovaný na ÚP.Dňom 26.08.2009 je znova študentom vysokej školy nastupuje znova do prvého ročníka.Má nárok na daňový bonus už za 08.2009?A tak isto má nárok na rodinné prídavky za 08.2009?
    Ďakujem
    Nie, nárok na DB za august nemá.

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Podľa mňa na 8/2009 nemá nárok.
    Ale dá sa to odsledovať/overiť aj tak, že ak na august dostane prídavok na dieťa, má nárok aj na bonus.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    dôležitý je stav na začiatku mesiaca.kedže k 1.8.2009 nebol študentom(nebola tam splnená podmienka sústavnej prípravy na povolanie) nemáš nárok na DB a ani na prídavky na deti za 8/09.Až od 1/09 budeš mat znova nárok.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Ak študent denného štúdia VŠ dosiahne 04.09. vek 25 rokov, patrí zamestnancovi daňový bonus za mesiac september?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaanna Pozri príspevok
    Ak študent denného štúdia VŠ dosiahne 04.09. vek 25 rokov, patrí zamestnancovi daňový bonus za mesiac september?
    Patrí.
    § 33 Zákon o dani z príjmov
    (5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Dobrý deň, chcem poradiť pri nasledovnom probléme. Študentka strednej školy ukončila tretí ročník, ale po prázdninách nenastúpila do štvrtého ročníka. Zamestnanec túto skutočnosť nahlásil v septembri. Mal zamestnanec nárok na daňový bonus počas prázdnin?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jaanna Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem poradiť pri nasledovnom probléme. Študentka strednej školy ukončila tretí ročník, ale po prázdninách nenastúpila do štvrtého ročníka. Zamestnanec túto skutočnosť nahlásil v septembri. Mal zamestnanec nárok na daňový bonus počas prázdnin?
    Pokiaľ nebol v evidencii úradu práce alebo už zamestnaný, tak mal nárok aj počas prázdnin.

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    A ak už bol evidovaný na UP alebo zamestnaný tak neprávom vyplatený daňový bonus sa kompenzuje pri ročnom zúčtovaní?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirčiak Pozri príspevok
    A ak už bol evidovaný na UP alebo zamestnaný tak neprávom vyplatený daňový bonus sa kompenzuje pri ročnom zúčtovaní?
    Áno, v RZD, alebo v DP zamestnanca.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, v RZD, alebo v DP zamestnanca.
    V DRAKovi na otázky Daňový bonus - vydatá dcéra dňa 16.7.2009 odpovedal p. Mihál na otázku čo s neoprávnene vyplateným bonusom:
    Neoprávnene vyplatený DB za dva mesiace zrazte v najbližšej výplate.
    Tak ako - v RZD alebo v najbližšej výplate???

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    Ančika Pozri príspevok
    V DRAKovi na otázky Daňový bonus - vydatá dcéra dňa 16.7.2009 odpovedal p. Mihál na otázku čo s neoprávnene vyplateným bonusom:
    Neoprávnene vyplatený DB za dva mesiace zrazte v najbližšej výplate.
    Tak ako - v RZD alebo v najbližšej výplate???
    Tak tot by teda ja mňa zaujímalo. Vie niekto poradiť?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ančika Pozri príspevok
    V DRAKovi na otázky Daňový bonus - vydatá dcéra dňa 16.7.2009 odpovedal p. Mihál na otázku čo s neoprávnene vyplateným bonusom:
    Neoprávnene vyplatený DB za dva mesiace zrazte v najbližšej výplate.
    Tak ako - v RZD alebo v najbližšej výplate???
    Ja osobne by som to určite riešila až v RZD.

    tomare je offline (nepripojený) tomare

    tomare
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Ja osobne by som to určite riešila až v RZD.
    Opraviť v nasledujúcej výplate. Pozor na §33 odstavec 11 zákona o dani z príjmu. (vymáhanie nezaplatenej dane daňovým úradom)

    anva je offline (nepripojený) anva

    anva
    daňový bonus za viac ako dva mesiace zrazit urcite v nasledujúcej vyplate. Overovali sme to aj na danovom úrade.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    anva Pozri príspevok
    daňový bonus za viac ako dva mesiace zrazit urcite v nasledujúcej vyplate. Overovali sme to aj na danovom úrade.
    Ďakujem za príjemnú diskusiu. Zrazím v nasledujúcej výplate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.