Zavrieť

Porady

neuhradená faktúra

Rada by som sa opýtala, či existujú nejaké páky na človeka, ktorý mi neuhradil faktúru. Mám iba trojmesačné sľuby, že mi ju uhradí, mne je však viac ako jasné, že svoje peniaze neuvidím. Dá sa s tým nejako bojovať?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzka_ je offline (nepripojený) zuzka_

    zuzka_
    Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
    Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzka_ Pozri príspevok
    Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
    Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?
    Formulka na faktúre ti moc nepomôže. Platobné podmienky je potrebné dojednať zmluvne.
    Aké kroky si už podnikla? V dokumentoch nájdeš vzor I. upomienky, II. upomienky a predžalobnej upomienky /zadaj si v dokumentoch do vyhladávania upomienka/

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    zuzka_ Pozri príspevok
    Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
    Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?
    Verzia od UPS:
    Pri omeskani platby uctujeme urok z omeskania v zmysle § 369 a § 502 zakona c. 513/91 Zbierky vo vske 0.05% z celkovej fakturovanej ciastky za kazdy den omeskania. V pripade nezrovnalosti kontaktujet nas zakaznicky servis.
    Verzia z mnou vydavanych faktur:
    Dovolujeme si Vas upozornit, ze v pripade nedodrzania datumu splatnosti uvedeneho na fakture Vam mozeme uctovat penale vo vyske 0.05% za kazdy den omeskania.

    zuzka_ je offline (nepripojený) zuzka_

    zuzka_
    Nič som nepodnikala, nieje to veľká suma 120€, ale je mi z toho smutno, lebo iba začínam, a ešte sa mi to nestalo..

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Tak posli upomineku v zmysle, ze mas neuhradenu fakturu a ze si sa viackrat pokusala s nim skontaktovat, ale neuspesne a ze ked neuhradi, tak sa vecou zacnu zaoberat pravnici.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Je zbytocne hned utekat za pravnikmi. Posli jeden krat, druhy a treti. Stvrtu by som uz dal pisat advokatke. No a ak ani to v tazsich pripadoch nepomoze, tak zaloba.
    Ak sa dostanes k druhej upomienke, tak si narokuj na peniaze z omeskania. Pekne krasne mu to vysli. Mozno prides o zakaznika, ale neprides o peniaze a ty predsa nechces robit "usmev ako dar".

    zuzka_ je offline (nepripojený) zuzka_

    zuzka_
    Vďaka nadýchnem sa a asi to skúsim, však navypisovala som sa mu aj tak dosť, a vždy iba sľuby, je asi čas na činy. Otázka môžem mu to poslať mailom, alebo je lepšie oficiálne poštou?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzka_ Pozri príspevok
    Vďaka nadýchnem sa a asi to skúsim, však navypisovala som sa mu aj tak dosť, a vždy iba sľuby, je asi čas na činy. Otázka môžem mu to poslať mailom, alebo je lepšie oficiálne poštou?
    Zuzka, nemusíš nič vymýšlať, v dokumentoch máš vzor I. upomienky. Len si tam dopíš svoje údaje
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=39

    pedrouan je offline (nepripojený) pedrouan

    pedrouan
    nikto tu nepovedal nič o objednávke. pokiaľ nemáš sumu, ktorú ti dlžia, zakotvenú v objednávke, nemôžeš nič vymáhať. alebo sa mýlim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.