Zavrieť

Porady

pomoc ohladom zmluvy o kúpe auta

Ahojte hladám pomoc ohladom zmluv.podmienok pri kúpe nového auta.Zmluvu o kúpe sme podpísali ešte 6.4.2009 v zmluve je uvedené ako dodacia lehota 16 týždnov,ktorá môže byť predlžená naviac o 4 týždne.Pomaly sa končí 22 týžden a ja stále auto nemám...po urgenciach mi povedali že bude vyrobené v 35 týždni-že je toho vela.Prosím o radu čo môžem urobiť,či môžem dostať nejakú kompenzáciu a akú...zrušiť zmluvu nechcem,ved ked už tak dlho čakám.../ak to môžem napísať ide o Auto Porsche-predajca/ dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    helicka je offline (nepripojený) helicka

    helicka
    dakujem Jara za tvoj súhlas...ale nikto mi neporadí viac? jedna sa mi o to či mám právo si žiadať nejakú zlavu,alebo zvlášť výbavu,ved sa nejedná o drobné ale o vela penazí...a tiež ma vie naštvať nedodržanie podpísaných závazkov...ved ked zákazník nezaplatí načas vedia hned vyrúbiť penale a prečo to neplatí aj naopak?!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    helicka Pozri príspevok
    dakujem Jara za tvoj súhlas...ale nikto mi neporadí viac? jedna sa mi o to či mám právo si žiadať nejakú zlavu,alebo zvlášť výbavu,ved sa nejedná o drobné ale o vela penazí...a tiež ma vie naštvať nedodržanie podpísaných závazkov...ved ked zákazník nezaplatí načas vedia hned vyrúbiť penale a prečo to neplatí aj naopak?!
    Platili ste zálohu ?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj,

    Na zaklde uzavretej kupnej mluvy bol repdavajuci povinnydodat vozidlo riadne a vcas.

    Predpokladam ze kupna zmluva sa spravuje obchodnym zakonnikom, predajne vozidiel to tak zvyknu davat do zmluv.

    Dodat riadne a vcas znamena dodat v dohodnutej lehote, ak ju nestihnu, vznika situaciu, ked porusili svoj zmluvny zavazok.

    Kedze nemate zaujem na odstupeni od zmluvy, je pre vas dolezite nasledovne:

    Náhrada škody

    § 373

    Kto poruší svoju povinnosť zo záväzkového vzťahu, je povinný nahradiť škodu tým spôsobenú druhej strane, ibaže preukáže, že porušenie povinností bolo spôsobené okolnosťami vylučujúcimi zodpovednosť.

    pomoc ohladom zmluvy o kúpe auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.