Zavrieť

Porady

Čo tak trošku pravopisu ?

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Poraďáci,xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil ondrejvla : 16.08.05 at 21:25
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Žiadalo by sa s tým trochu pohrať- vypustiť zbytočné medzery a hlavne zviditeľniť text na čierno
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
alebo to prilepiť ako prílohu.. nech si to vedia ľudia stiahnuť...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Vlasti.. a kde si to našla? Ináč dobrý nápad.. lebo tie hrubky mi tiež očká kolú, hlavne keď niekto napíše ..." chcelo sa my"... tak... tak... jaaaj..
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vlasticka, vyyyyyborny napad. Ale obavam sa, ze ti, ktori robia najviac chyb, sa z tvojho kurzu poucia malo. Ja myslim, ze najlepsie sa cloveku dostane pravopis pod kozu, ked hodne cita. Potom to uz ma v oku a neda mu, aby nechal napisanu nejaku pravopisnu sprostost. Ale tvoj napad velmi ocenujem. Aj ja si rada zopakujem teoriu.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ale občas sa mi zastavuje rozum nad zmenami..napr. distribútor.. zmenili na distributér.. no aký to má význam? a takýchto hlúposti sa v poslednej dobe vypľulo nejak priveľa...
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
No, Vlasti, kam Ty na to chodíš... Je fakt, že človek, keď odmaturuje, myslí si, že slovenský pravopis nemôže predsa zabudnúť, ale opak je pravdou. Opakovanie je matka múdrosti. Sama niekedy hľadám v Pravidlách také veci... Napríklad naposledy som potrebovala zistiť, ako sa píše:

s niektorími kolegami alebo s niektorými kolegami.

Vieš to rozriešiť? Ja som to nakoniec nahradila iným slovom. Mýli ma ten plurál.
Ďakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

durisovad
Vlasticka, vyyyyyborny napad. Ale obavam sa, ze ti, ktori robia najviac chyb, sa z tvojho kurzu poucia malo. Ja myslim, ze najlepsie sa cloveku dostane pravopis pod kozu, ked hodne cita. Potom to uz ma v oku a neda mu, aby nechal napisanu nejaku pravopisnu sprostost. Ale tvoj napad velmi ocenujem. Aj ja si rada zopakujem teoriu.
Súhlasím, pravopis sa učí na ZŠ asi od tretieho ročníka. Ak sa to na niekoho "nestihlo" nalepiť za "pár" rokov a dokáže "vyplodiť" také hrúbky s akými sa tu stretávame dávam "tomuto" malú šancu a som presvedčená o tom, že s hrúbkami sa tu budeme stretávať naďalej. Ale je to naozaj veľmi dobrý nápad - tie www stránky som si pridala medzi obľúbené a budú pomáhať mojej dcérke. Ďakujem Vlastička.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vlasti, posielam Ti veľké ďakujem za založenie témy.
Malé P.S.: Škoda, že národ čoraz menej číta knihy (nemám na mysli odbornú literatúru), gramatika by mu dlhšie v pamäti zostala.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Nemám nič proti tejto téme, je to pekné.... ale uvedomte si, že nie všetci sú tu Slováci resp. nie všetci chodili do slovenských škôl, ale sú tu predovšetkým ľudia, ktorí potrebujú pomôcť resp. chcú poradiť...takže skúsme byť tak trošku tolerantnejší

mne osobne sa tiež stane, že niečo v rýchlosti napíšem, neprekontrolujem si to riadne, pretože robím 5 vecí naraz a chcem len rýchlo na niektorú tému zareagovať..jasné...keď prídem na chybu...tak sa to snažím si opraviť...ale veľa ľudí nie je technicky tak zdatných, že si vedia svoj príspevok aj opraviť....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Hlinkovx
mne osobne sa tiež stane, že niečo v rýchlosti napíšem, neprekontrolujem si to riadne, pretože robím 5 vecí naraz a chcem len rýchlo na niektorú tému zareagovať..jasné...keď prídem na chybu...tak sa to snažím si opraviť...ale veľa ľudí nie je technicky tak zdatných, že si vedia svoj príspevok aj opraviť....
Vlasta tu hovorí o pravopise a nie o preklepoch, tie sa pritrafia, na to nám slúži kolónka prezrieť si text.
Možno sú niektorí roztržití, alebo majú trému, keď robia chyby aj v názve témy.
0 0
amelia amelia

amelia je offline (nepripojený) amelia

Ja si tiež myslím, že pravopis by mal byť úplnou samozrejmosťou, žial/žiaľ-no, teraz čo spravím...často je nepochopiteľné aké chyby narobíme, ale myslím, že tí čo ich robia najviac, aj tak nebudú skúmať správnosť svojich výtvorov.Proste asi ani netušia.Keď niekto napíše "pomôžte my", tak som si istá, že mu už nepomôže nič .
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
citujem tvoje slová:" len ja mám vždy problém ísť radiť tam, kde je veľa "hrubiek"! No potom sa premôžem a vždy pri tom rozmýšľam, ako to aspoň trošku zmeniť."

tu nejde o to či poradíš, alebo neporadíš - ja keď chcem a viem...poradím bez zbytočných poznámok - a to tu trošku vymizlo -

tu ide o to..že som chcela poukázať na problém z inej strany...že nie všetci sú tu Slováci .....tak isto ako nie všetci sú tu zdatní v oblasti PC, daní, miezd , účtovníctva, gramatiky a podobne..... keby sme všetci dokonalí, tak porada nemusí existovať...
jednoducho podľa mňa ide o to na tejto stránke...aby sme si poradili navzájom, bez zbytočných poznámok typu /tam sa píše také Y I viď. napr. poznámka tvojho vnuka resp. iných členov porady o štábnej kultúre a podobne.../
ako som už povedala...trošku pochopenia od nás všetkých to chce a menej osočovania
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
amelia
aj tak nebudú skúmať správnosť svojich výtvorov.Proste asi ani netušia.Keď niekto napíše "pomôžte my", tak som si istá, že mu už nepomôže nič .
veď práve...že to nebudú skúmať, pretože si myslia, že píšu dobre....
takže sa môžeme zaobísť bez narážok
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tiež som toho názoru , že v administratíve je hanbou , keď človek neovláda dobre pravopis. Ale porada je myslím od toho , aby poradila v iných problémoch. A tu už myslím sa treba pozrieť na ten ktorý problém a povzniesť sa nad to , či dotyčný písal s chybami , alebo nie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ondrejvla
No ja mám pocit, že ty si nepochopila, o čo v tejto téme ide, resp. máš pocit, že tu ide o osočovanie, a to som touto témou skutočne nechcela dosiahnuť.
Alebo je to tým, že ak niekto chce niečo očierniť, tak sa mu to s vypätím všetkých síl podarí.
No ale čo už! Nenadarmo sa hovorí, - čistému je všetko čisté!
Každý tu má právo napísať svoj názor a naozaj netreba prchko reagovať, nekazme si pekné vzťahy a pekný večer a neberme všetko osobne.
Vlasti, jedna vec je radiť a druhá poučovať. A to čo si napísala, sa mi zdá prisilné...
Návštevu Tvojho vnúčika som prijala s humorom ako príjemné rozptýlenie, len mu nič nezakazuj.
Myslím si že pravopis ovládam, ale nie vždy som si istá kde patrí čiarka. Prosím nájdi niečo a prilep, ďakujem dopredu.
Pekný večer všetkým
.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

...........
181-kd-slunicko-ico.gif  
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vlasti...neviem...čo by som ti mala na to odpísať....

nemyslela som priamo v tejto téme...myslím to globálne...beriem Poradu ako celok
ale touto témou si ma naviedla na to....ako to na porade teraz vyzerá....
nie je to už to, čo bývalo...každý máme svoje chyby ...nikto nie je naj...
keby áno...porada by nemusela fungovať.....

jasne som napísala...že som chcela...aby tu bol aj pohľad z inej strany....a aby sa tu tak nedbalo na gramatiku .....pretože nie všetci jednoducho sú v tej oblasti doma....
a môj názor je...že si tu máme radiť ...a nie sa kritizovať, ako kto píše a osočovať a urážať sa navzájom...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Paula ma zase predbehla! Ešte raz pokoj a pekný večer všetkým!
1230_heart.jpg  
050102dogs4zj.jpg  
1/1
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ondrejvla
Ospravedlňujem sa za založenie témy, požiadala som Richarda o jej vymazanie.

No najviac ma mrzí to, že sa tu zamotal môj vnuk. No ale čo už, stalo sa. Prepáčte.
Ospravedlnovanie vobec nie je na mieste (alebo namieste?). A vymazavanie uz von-koncom nie.
A ze sa zamotal vnucik, ved to nie je na urazku nikomu, ja by som bola na take potomstvo tiez hrda.
Moja vnucka, aj napriek tomu, ze je madarskej narodnosti, vie vsetky sloky slovenskej hymny, na toto som zasa ja hrda. Ja ich neviem, ale mam pre to ospravedlnenie, ze som narodnosti ceskej. Moj muz je Slovak ako repa a ked to vnucka zacala recitovat, pozeral na nu cely vyjaveny, tiez nevedel.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze mudry clovek je rad, ak sa moze nieco nove naucit. Ved cim viac vieme, tym viac zistujeme, ze je toho este velmi vela, co nevieme. Znalost pravopisu zeme, v ktorej zijeme, je elementarna slusnost, ak uz nechceme uznat, ze sa sami dehonestujeme neznalostou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať