Zavrieť

Porady

materska dovolenka a škôlka

Potrebujem súrne poradiť ohľadom materskej dovolenky a škôlky. Dieťa chcem umiestniť do škôlky až v januári. Učiteľka v škôlke ktorú bude dieťa navštevovať mi povedala, že musí isť na jeden mesiac do škôlky na 4 hodiny a až potom požiadať o odklad na január. Ako to bude s materskou?
Môžem o ňu prísť? Je to štátna škôlka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    silvinka31 Pozri príspevok
    Potrebujem súrne poradiť ohľadom materskej dovolenky a škôlky. Dieťa chcem umiestniť do škôlky až v januári. Učiteľka v škôlke ktorú bude dieťa navštevovať mi povedala, že musí isť na jeden mesiac do škôlky na 4 hodiny a až potom požiadať o odklad na január. Ako to bude s materskou?
    Môžem o ňu prísť? Je to štátna škôlka.
    mne povolili odklad kvôli neskoršiemu nástupu do práce od začiatku roka do 3.12.xx.

    Totiž ak na rozhodnutí o prijatí máš dátum 2.9.09 a prerušili ti dochádzku napr. od 25.10.09 a nepracuješ, tak máš nárok na rodič.príspevok (materské predpokladám nepoberáš) aj za 9/09 (vdaka jednému dnu 1.9.09) a aj za 10/09 (vdaka obdobiu 26.-.31.10.09).

    Problém by bol s dôch.poistením, lebo od 2.9.-25.10.09 nesplnaš podmienku riadnej starostlivosti o dieťa podla zákona o rodič.príspevku, na ktorý sa odvoláva zákon o sociálnom poistení. Takže v tomto období by si sa mala ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov odhlásiť zo SP a najneskôr 26.10.09 znovu prihlásiť.

    Samozrejme dátumy som tam dala, aby to bolo jednoduchšie na vysvetlenie.
    Naposledy upravil brčko : 03.09.09 at 07:52

    materska dovolenka a škôlka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.