Zavrieť

Porady

Prefakturácia mat. - čo všetko cez sklad

Ahojte,
robím prefakturáciu materiálu, mám rôzne VPD a chcem sa opýtať, či aj také maličkosti, ktoré prefakturujem ako štetec, vrecia, lep ... mám robiť cez sklad. Veľké veci napr. izolácie - mám VPD, urobím príjemku a s tým istým dátumom aj výdajku. Nestačí, keď si tie drobotini dám hneď do spotreby a prefakturujem ich bez toho, aby išli cez sklad?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nevieme, čo je prefakturácia, buď som nakúpila dané zásoby a nakúpila som ich pre nejaký účel v zmysle dodavatelsko-odberatelských vzťahov. Ak chcem "prefakturovať", musím "predať", a ísť cez sklad:
    - obstaranie (nepoužijem účet 111, koli jednoduchosti" 112/321
    - rozhodnem sa predať materiál FA: 315/642
    - 542/112

    Toto bude mimo témy:

    Ak by som obstaravala majetok dlhodobý, NAPR: mám uzatvorenú NZ, a dohodnem sa s nájomcom, že to bude na jeho účet, tak:
    Prenajímatel: 042/321
    - rozhodnem sa, že to nebude na moj účet, ale na účet nájomcu: 541/08x
    - vyradenie: 08x/042
    - predaj: 315/641

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak bol drobný materiál už zaúčtovaný priamo do spotreby na 501 AE, ale z rôznych dôvodov ho firma chce predať, (napríklad tie štetce) tak potom 501 AE mínus, 542 plus, interným dokladom. Ak materiál ešte nie je zaúčtovaný, ale firma ho ide predať, potom účtovať 542/321, alebo 542/211. Výnosy 311/642.
    V internej smernici má byť určené, ktorý materiál sa účtuje na sklad, a ktorý priamo do spotreby.
    Naposledy upravil Dav : 04.09.09 at 18:18 Dôvod: Doplnenie účtov.

    jalenka je offline (nepripojený) jalenka

    jalenka
    Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako zaúčtovať. objednali sme si tovar u dodávateľskej firmy tovar, ktorý predáme konečnému zákaznikovi. dodávateľska firma tovar aj namontuje. Takže faktúra vyzerá:

    tovar..........40,07 EUR
    inštalácia u zákaznika 168,07 ( teda nie u nás ale u konečného zákaznika)

    Mám prijať na sklad len cenu tovaru? A ištaláciu zákaznika len v tej istej sume prefaktúrovať, keďže sme ju nerobili my, ale dodávateľska firma? Myslím pri vystavení faktúry. )dakujem.

    Prefakturácia mat. - čo všetko cez sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.