Zavrieť

Porady

Zálohované vratné palety zo stavebného materiálu .

Prosím Vás , kde nájdem v zákone , že palety na ktorom mi stavebná firma dodá tovar a tieto zaplatím zálohovou formou , som povinná vrátiť do 60 dní . V opačnom prípade mám smolu , palety odo mňa neodoberú a peniaze nevrátia .

Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    christie1 je offline (nepripojený) christie1

    christie1
    ktorá fírma to bola? Pracujem v stavebníctve, taktiež predávame stavebný materiál, niečo podobné je v našichobchodných podmienkach ale klienti a ani my sa tým neriadime a samozrejme ich asi ani nikto nečíta... A kedy ich vrátia vtedy ich vrátia. Motiváciou pre nich na vrátenie je to, že sú zálohované, t.j. visia im v tom ich peniaze. Pokiaľ viem nijaký zákon to neupravuje, iba ak obchodný zákonník o čom dosť pochybujem...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zitka a majú také upozornenie na faktúre, alebo dodacom liste?
    Tiež som to doteraz nepočula, že by to niekto časovo obmedzoval.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    obchodné podmienky si určujú partneri, takže platí kupnopredajná zmluva. Vyslovene v rozpore so zákonom to nie je.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    v mesiaci október 2008 sme kúpili za kamión YTONGU , kde bolo 27 paliet .Keď sa YTONG minul, tak som vzala palety a išla ich do predajne vrátiť .To bolo teraz vo štvrtok .Povedali mi , že tie palety mi nemôžu vziať späť , lebo že už je to neskoro .Bohužiaľ.Mala som v tom asi 5000 Sk , pri pomyslení na to , že za 5000 Sk si spravím táborák som sa vzbúrila a povedala som im , dobre ......dajte mi to na papieri , že tie palety mi nemôžete vziať späť ,napíšte dôvod .....podpíšte a opečiatkujte .No a to mi nechceli vydať , tak som tam narobila vzrúšo ........a nakoniec povedali , že no dobre ,vyložte palety...a vrátili mi peniaze .

    Tiež som apelovala tým, že ma na túto skutočnosť neupozornili , nikde to nebolo ani napísané , ani mi nedali žiadnu zmluvu , ani obchodné podmienky .Takže to bolo pre mňa plus .Dokonca ani amortizáciu nemohli odpočítať , lebo tiež na DL a FA o amortizácii nebola ani zmienka .

    Zálohované vratné palety zo stavebného materiálu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.