Zavrieť

Porady

správny vymeriavací základ

Dobrý den, chcem sa opýtat ci je moj vypocet spravny. Robim mzdy za mesiac august, v ktorom bolo 21 pracovných dni. Moj zamestnanec je odmenovany hodinovou mzdou 1,6980 eur. Kedze v mesiaci august odpracoval 168 hodín(21*8)vychádza mu hrubá mzda 285,27 EUR. Táto hrubá mzda predstavuje aj vymeriavací základ na sociálne poistenie?? V mojom mzdovom programe mi vyhodí ale vymeriavací základ 295,5 eur. Aký vymeriavací základ je teda správny 285,27 alebo 295,5?? Dakujem za skorú odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Takže mám odviesť odvody z minimálnej mesačnej mzdy 295,5 aj keď jej hrubá mzda je 285,27???

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Je to normálne ak mi počíta program iný vymeriavací základ na zdravotnú poisťovňu a iný na sociálnu však to by malo byť rovnaké nie??

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ten rozdiel 10,23 € daj do položky "doplatky" tak, aby hr. mzda bola 295,50 € a až potom rátaj odvody do SP aj ZP (ako keby si dala odmeny).

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Je minimálná mzda mesačná 295,5 a je minimálna mzda hodinová 1,698. Ak je zamestnanec odmeňovaný hodinovou minimálnou mzdou a má odpracovaný celý mesiac, napr. že je v mesiaci 168 hod. a jeho hrubá mzda tým vyjde 285,27, je to jeho vymeriavací základ, bola dodržaná hod. min. mzda.

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Tieš si to myslímTamila. Ale môj mzdový program Olymp mi ráta vymeriavací základ na zdravotné: 285,27 a na sociálne 295,5. Podľa mňa by to malo byť rovnako = vymeriavací základ na zdravotné aj sociálne poistenie: 285,27. V krose mi povedali, že oni to majú dobre......

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    sesi Pozri príspevok
    Tieš si to myslímTamila. Ale môj mzdový program Olymp mi ráta vymeriavací základ na zdravotné: 285,27 a na sociálne 295,5. Podľa mňa by to malo byť rovnako = vymeriavací základ na zdravotné aj sociálne poistenie: 285,27. V krose mi povedali, že oni to majú dobre......
    To je ale hokej mne Datalock vyhodil VZ ZP 295,50 a VZ SP 285,27 a tiež tvrdia, že je to správne

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Dobrý deň,






    odvody do Sociálnej poisťovne odvádza zamestnávateľ z vymeriavacieho základu zamestnanca, ktorý predstavuje príjem zamestnanca za vykonanú prácu.



    Toto mi odpísali na soc. poist:
    Vymeriavací základ zamestnanca (mzda) sa v Mesačných výkazov poistného a príspevkov nezaokrúhľuje, tzn. že vo Vašom prípade bude vymeriavací základ zamestnanca 285,27 €.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Sranda, mne POHODA píše, že " nemáte dosiahutý minimálny základ poistenia, doplňte ho ručne". (Samozrejme, nahodila som tam hodinovú mzdu, nie mesačnú.). Vzdávam sa, nech poradia múdrejší.

    P.S. Ja by som predsa tým pracovníkom s min. mzdou dopriala tú "odmenu" 10,23 €, nech majú Vianoce aj v auguste

    P.S.2: Vidím, že je pripojený aj p. Mihál, možno sem nakukne a on to vie na 1200 %.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Dopriala by som im to aj ja, kľudne aj nejakú prémiu naviac. Ale správny minimálny VZ pri hodinovej min. mzde na SP AJ ZP je odpracované hodiny x 1,698

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    No takže volala som na socialnu poisťovňu na úsek kontroly a tam mi povedali, že to mám dobre, keďže sa jedná o hodinovú mzdu.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Je mi jasné , že sa musíme riadiť predovšetkým zákonmi, ale z tohto prípadu je jasné, že sa nikdy nemôžeme 100% spoliehať, že SW nám to robí správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.