Zavrieť

Porady

Liečenie narazeniny

Keďže som nenašla vhodný príspevok, tak zakladám tému. Mám problém s narazeným stehnom. Pri autonehode som si narazila silno stehno - bližšie ku kolenu. Bola tam najprv veľká modrina, ktorá sa mi presúvala postupne nižšie a nižšie až nakoniec po 2 týždňoch zmizla. Dávala som si na to nejaké prípravky z lekárne - spreye a mastičky. Na mieste narazenia mi ostal ale veľký fľak tmavšej farby a na dotyk je tam veľká zatvrdlina. U lekára som bola len na pohotovosti v deň úrazu a keď videli, že chodím, tak sa venovali opitým dorezaným a inak dokaličeným pacientom.
Ide mi o vyliečenie tej zatvrdliny, lebo ma nastrašili, že sa mi tam môže vytvoriť nádor. Neviem, či je dobré to masírovať, alebo nemasírovať, čo by ste mi na to doporučili. Teraz si momentálne to jemne natieram masťou EBU-HEPA, čo mi doporučili v lekárni. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Viem o com hovoris.......treba to masirovat a natierat napr.Elmetacin, Lioton 100000......ale urcite treba masirovat, ale zase vsetko zmierou aby Ti tam nevznikla dalsia modrina. Ja mam skusenost , ze to zmizlo aj samo.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Moja dcéra chodila s takýmto (ale asi menším) narazením na chirurgiu asi 3 týždne. Najprv jej to ošetrili, dezinfikovali, predpísali Heparín a tuším Aescín (na hematómy). A lekár dôrazne kázal 3x denne prikladať ľad, aby sa nevytvorila zrazenina alebo zatvrdlina, ktorú by potom museli rezať. Masírovať nekázal, tak neviem...
    Ak sa to nezlepšuje a je tam už nejaká zatvrdlina, asi by bolo dobré ísť na chirurgiu. (Kamoška tiež chodila teraz cez leto po páde - asi to nie je sranda, keď sa to zanedbá.)

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ja som si to natierala tým Liotonom, minula som dve balenia, ale to sa mi zdalo dobré na tú modrinu. Teraz to mám len takú tvrdú guču na dotyk a je to trochu bolestivé, ale len na dotyk. Ďakujem za vaše rady.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tonka ja Ti vrele odporúčam , aby si si to sama neliečila . Treba sa vybrať k doktorovi , nechcem Ťa plašiť , ale to myslím v dobrom .

    tilia je offline (nepripojený) tilia

    tilia
    Je tam aj možnosť užívať Wobenzym. Účinnejší by bol hneď po
    úraze, ale treba skúsiť. Keď nepomôže, neuškodí.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    kup si mastičku Heparoid ten sťahuje zápal a ak máš nejakú zatvrdlinku tak ti to odstráni a je veľmi dobrá aj na modriny

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...masírovať, kúp si nejaký masážny gel s protizápalovým účinkom a v lekárni si pýtaj balzam na pomliaždeniny a ten si prikladaj na noc.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    legolas Pozri príspevok
    ...masírovať, kúp si nejaký masážny gel s protizápalovým účinkom a v lekárni si pýtaj balzam na pomliaždeniny a ten si prikladaj na noc.
    No neviem, či je dobré krvné podliatiny masírovať. Skôr myslím len prikladať ľadové obklady (existujú také gélové vankúšiky, ktoré sa nechajú v mrazničke a potom sa prikladajú na postihnuté miesto, ale nie priamo na kožu).

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pokiaľ je tam rezistencia po dvoch týždnoch,mal by to vidieť lekár,nie je to v poriadku.Wobenzym je fajn na takéto prípady,z homeopatík Arnica 9CH 5 granulí denne a Traumeel masť 5x denne.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Jednoznačne zájdi k lekárovi, lekárke. Takéto " samodiagnostikovanie " nevedie k ničomu. Len lekár má vedomosti na to, aby dokázal správne určiť diagnózu.

    Myslím, že to nebude nič vážne a samozrejme aj Tebe odľahne a budeš vedieť, že všetko je ok, a zároveň budeš mať liečbu adekvátnu tomu čo Ti je.

    Takéto blúdenie po internete Ti akurát tak pridá vrásky na čele a budeš si namýšľať kadeč

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Musím sa priznať, že som vás poslúchla, bola som u lekára, samozrejme, ž ma vyhrešil, kde som bola doteraz, ale poslal ma na traumatológiu a odtiaľ zase ma poslali na rehabilitáciu. Takže chodím už týždeň na Bioptron - 6 min. každý deň. Zdá sa, že je to trochu mäkšie. Ja som si tiež kúpila Bioptron, lebo nás čaká ešte jedna operácia v rodine, takže sa aj doma nasvecujem. Dúfam, že sa to upraví. Ďakujem všetkým za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.