Zavrieť

Porady

Parkovné vyrúbené mestom

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na názor ako účtujete parkovné, ktoré vyrúbi mesto. Na účet 518 alebo 538?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    V tejto veci odporučím orientovať sa podľa toho, či predmetná daň reálne existuje, alebo je to iba "terminológia fakturácie obce", ktorá je zvyknutá vyrubovať miestne dane.

    Aj poplatky bývajú predmetom fakturácie, napríklad manipulačné a pritom sa nejedná o zákonné poplatky ale o poskytnuté služby s paušalizáciou ceny.

    Ako dane a poplatky odporúčam účtovať dane a poplatky určené zákonmi (napríklad miestne dane, súdne poplatky, správne poplatky a podobne).

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    No neviem, mame od mesta vymeranú daň za užívanie verejného priestranstva - parkovacie boxy. Ja si myslím, že to je 538.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bea Pozri príspevok
    No neviem, mame od mesta vymeranú daň za užívanie verejného priestranstva - parkovacie boxy. Ja si myslím, že to je 538.
    Áno, daň je správne na 538.

    mmaatt je offline (nepripojený) mmaatt

    účtovníčka mmaatt
    Ďakujem za príspevok, aj ja to účtujemna 538, ale zmiatol kolega ma kolega, tak som si to chcela overiť.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    mmaatt Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať na názor ako účtujete parkovné, ktoré vyrúbi mesto. Na účet 518 alebo 538?
    Ďakujem
    Zadávateľ sa pýtal na parkovné. Je treba presne zadávať problém !!!

    mmaatt je offline (nepripojený) mmaatt

    účtovníčka mmaatt
    Aby som špecifikovala, ide o bežné parkovné na pozemkoch mesta na vyhradených miestach (nejde o klasickú faktúru na objednané služby, ale doklad z ERP napr. parkovné na 1 hodinu) a na doklade je napísané ako dodávateľ služby Mesto XY.
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmaatt Pozri príspevok
    Aby som špecifikovala, ide o bežné parkovné na pozemkoch mesta na vyhradených miestach (nejde o klasickú faktúru na objednané služby, ale doklad z ERP napr. parkovné na 1 hodinu) a na doklade je napísané ako dodávateľ služby Mesto XY.
    Ďakujem
    Sú to ostatné služby- parkovné- 518AE.

    Parkovné vyrúbené mestom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.