Zavrieť

Porady

Vyradenie dlhodobého neodpísaného majetku

Som SZČO, platca DPH a vediem si jednoduché účtovníctvo. V majetku mám prívesný vozík, ktorý nemám ešte odpísaný. Som krízou donútený ho predať za nižšiu cenu ako je zostatková cena. Poprosím o radu, ako ho správne vyradiť z majetku po vystavení faktúry. Ďakujem. Robert
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.
    V skratke:
    najjednoduchší spôsob je predaj majetku SZČO za zostatkovú cenu novozaloženej s.r.o.

    Príjem za predaj bude u SZČO zdaniteľným príjmom a zostatková cena budovy bude výdavkom OVZD.
    Ak by SZČO predal budovu za vyššiu cenu,ktorá by bola vyššia ako zostatková ....... tak rozdiel musí zdaniť .
    V s.r.o. tento majetok zaradí v OC a odpisuje § 25 ods. 1 písm. a) .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Berto71 Pozri príspevok
    Som SZČO, platca DPH a vediem si jednoduché účtovníctvo. V majetku mám prívesný vozík, ktorý nemám ešte odpísaný. Som krízou donútený ho predať za nižšiu cenu ako je zostatková cena. Poprosím o radu, ako ho správne vyradiť z majetku po vystavení faktúry. Ďakujem. Robert
    (3) Daňovými výdavkami sú aj

    a) odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku (§ 22 až 29),
    b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kniha DHM: vyradenie: predajom, dátum, urobiť vyraďovací protokol

    Kniha vyšlých FA-pohladávka voči odberatelovi
    PD: uhrada:
    - plus PP, POZD:-v členení ostatné príjmy

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    betka Pozri príspevok
    Kniha DHM: vyradenie: predajom, dátum, urobiť vyraďovací protokol

    Kniha vyšlých FA-pohladávka voči odberatelovi
    PD: uhrada:
    - plus PP, POZD:-v členení ostatné príjmy
    ..a co zo zostatkovou cenou neodpísaného majetku? ..stačí interným dokladom dať ako výdavok VOZD?

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.
    Aj tu:
    http://www.porada.sk/t125901-prechod-z-ju-do-pu.html (príspevok č. 3 od Maríny)

    Vyradenie dlhodobého neodpísaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.