Zavrieť

Porady

problém s portom tlačiarne ?!

ahojte, mám NB HP Pavilion Entertainment PC a v ňom Vistu. Okrem toho máme doma aj pevný pc s tlačiarňou Konica Minolta PagePro 1300W. Moj problém: do NB neviem nainštalovať túto tlačiareň. Vlastne ju nainštalujem, aj mi ukazuje že je "pripravená, no keď dám niečo tlačiť tak mi vypíše chybu že nesprávna cesta či čo, niečo v takom zmysle, už som aj tie porty vymenila v pc, aj som kábel vsunula do druhej prípojky, mám to súrne lebo musím z tohto pc (mám v ňom špeciálny program, ktorý nemôžem nainštalovať na pevný pc) musím vytláčať. Mám kôli tomu kúpiť novú tlačiareŇ ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Ja som s touto istou tlačiarnou mal tiež problem, poradim ti, ale najprv musim vedieť, či to maš zapojene cez USB alebo LPT alebo RJ - 45.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...urob reinstall, všetky ovládače na tlačiareň odinštaluj, odpoj tlačiareň, reštartuj ntb, zapni tlačiareň, ak sa zistil nový hardware, pokračuj podľa pokynov. Ak ne, daj pridať tlačiareň.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    tomas67 Pozri príspevok
    Ja som s touto istou tlačiarnou mal tiež problem, poradim ti, ale najprv musim vedieť, či to maš zapojene cez USB alebo LPT alebo RJ - 45.
    tomas , ak sa pýtaš na to, či kábel končí USB koncoukou tak áno. A vsuniem to do nb kde je na to diera. (teda aspoň myslím že je tp USB). A čo je to druhé - LPT alebo RJ? Kde to nájdem aby som sa presvedčila? Diky, si zlatý že mi venuješ čas.

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    abcd.kates Pozri príspevok
    tomas , ak sa pýtaš na to, či kábel končí USB koncoukou tak áno. A vsuniem to do nb kde je na to diera. (teda aspoň myslím že je tp USB). A čo je to druhé - LPT alebo RJ? Kde to nájdem aby som sa presvedčila? Diky, si zlatý že mi venuješ čas.
    LPT je stary konektor na tlaciarne v NTB ho na 99% nemas a RJ45 je sietova koncovka tu mas urcite ked si pripojena na net cez siet
    Tomas mal asi na mysli ze ak si pripojena na siet a tlaciaren mas pripojenu na inom PC v tej sieti a na nom ti funguje, daj ju zdielat
    START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne-> prave tlac. mysi a dat moznost zdielat
    na svojom NTB si ju das pridat ako sietovu
    START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne->pridat tlasiaren a vybrat moznost sietova
    mozes na nej tlacit aj z NTB

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    mpca Pozri príspevok
    Už som išla na ten link, v produktoch som našla moju tlačiareň, a jej riadku zodpovedný download,ale ďalej ma to už veľmi nepustí, ukazuje mi tabuľku len s produktami magicolor (viac ako tisíc vsriácii)

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Blankake Pozri príspevok
    koncovka RJ-45 vyzerá asi takto:


    a LPT takto:

    Ano dobre, dik už chápem, takže mám USB koncovku. (super, zase som o niečo múdrejšia!!!)

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    marco2233 Pozri príspevok
    LPT je stary konektor na tlaciarne v NTB ho na 99% nemas a RJ45 je sietova koncovka tu mas urcite ked si pripojena na net cez siet
    Tomas mal asi na mysli ze ak si pripojena na siet a tlaciaren mas pripojenu na inom PC v tej sieti a na nom ti funguje, daj ju zdielat
    START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne-> prave tlac. mysi a dat moznost zdielat
    na svojom NTB si ju das pridat ako sietovu
    START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne->pridat tlasiaren a vybrat moznost sietova
    mozes na nej tlacit aj z NTB
    Nie nemám sieť, na internet som pripojená z pevného pc len WiFičkom. (anténa)

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    abcd.kates Pozri príspevok
    Už som išla na ten link, v produktoch som našla moju tlačiareň, a jej riadku zodpovedný download,ale ďalej ma to už veľmi nepustí, ukazuje mi tabuľku len s produktami magicolor (viac ako tisíc vsriácii)
    http://www.xpvistasite.com/pagepro_1300w_9637.htm

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    mpca , stiahla som si ten program. Ak som dobre pochopila (nie je v našom rodnom jazyku,len v anj.), bude slúžiť na "vyšetrovanie" mojho nb, že? Ak nájde niečo zle pripojené alebo niečo také čo neni kontamibilné s nb, (chybne nainštalované...), tak to aj opraví? Ale zrejme sa musím najskôr zaregistrovať, aby mi to opravil,nie?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    abcd.kates Pozri príspevok
    mpca , stiahla som si ten program. Ak som dobre pochopila (nie je v našom rodnom jazyku,len v anj.), bude slúžiť na "vyšetrovanie" mojho nb, že? Ak nájde niečo zle pripojené alebo niečo také čo neni kontamibilné s nb, (chybne nainštalované...), tak to aj opraví? Ale zrejme sa musím najskôr zaregistrovať, aby mi to opravil,nie?
    Ospravedlnujem sa ten program co stiahnete neje pramo ovladac k latiarni,, je to nejaky zbytocny soft ktory kludne odinstalujte,, este raz sa ospravedlnujem a idem najst riadny driver k tlaciarni...

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    mpca Pozri príspevok
    Ospravedlnujem sa ten program co stiahnete neje pramo ovladac k latiarni,, je to nejaky zbytocny soft ktory kludne odinstalujte,, este raz sa ospravedlnujem a idem najst riadny driver k tlaciarni...
    MPCA,nechcem ťa súriť, ale potrebovala by som to čo najskôr. Diky

    myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

    myfleetwood
    pre abcd.kates

    Predpokladam ze sa ti podari nainstalovat driver, vyssie odzneli linky odkial ho stiahnut, cize mozme ti len drzat palce..

    Ak som ale dobre pochopil tvoje prispevky tak chces tlacit na tlaciaren prehadzovanim kabla (zreme USB) medzi dvomi pocitacmi. Stoji za zamyslenie, ci si neurobit malu siet medzi tymito pocitacmi, a mozes potom tlacit na tlaciarni bez prehadzovania USB kabla.

    Urobit si malu siet urcite dokazes, ak by si mala problem tak je tu dost
    fundovanych ludi co ti pomozu.

    Potrebujes k tomu jeden kabel na prepojenie tychto dvoch pocitacov, kabel je "RJ45 Crossover" - koncovky vid prispevk od Blankake.
    Na notebooku budes mat kontektor na RJ45 tak na 99,99 % a na stolovom PC tak na 90% (lepsie skontrolovat).

    CO sa tyka instalacie sietovej tlaciarne vid prispevok od marco2233.

    Sietovy kabel (resp. mala siet) by ti umoznila napr. aj prehadzovanie suborov medzi pocitacmi a p. ....a kludne mozes nad nou uvazovat aj
    neskor, az po spojazdneni tlaciarne - prehadzovanim kabla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.