Zavrieť

Porady

Zavaranie v mikrovlnke a umyvacke riadu.:)

Zdravim vsetkych vospolok.
Pri citani klasickych receptov na zavaranie som objavila na internete clanky kde sa uvadza, ze zavarat mozno aj netradicnym sposobom a to v mikrovlnke a dokonca aj v umyvacke riadu.
Normalne ma to fascinovalo-co clovek vsetko dokaze vymysliet aby si ulahcil pracu.
Ja osobne tento sposob nepoznam, ale pravdupovediac-zaujimali by ma skusenosti a popripadne nazory, ci recepty, v tejto pre mna zahadnej kulinarskej novinke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    ja počúvam český rozhlas Brno a tam to propaguje dr. Balaštík, treba si dať do vyhľadávača toto meno a sú tam aj recepty, dokonca vydal aj knihu

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    nóóóóóó tá umývačka tri tom našom množstve ešte áno, umývali sme v nej zaváracie poháre, takže pohárov tam vojde "habadej" ale tá mikrovlnka?! Snáď malé poháriky. Tento rok som bola v "uhorkovej sezóne" imobilná, takže zaváral manžel: 162 pohárov uhoriek, a všetko nad 50 ks - marhule, broskyne, slivky, hrušky.... do zaváracieho hrnca mu vošlo po 14 pohárov.... v tej umývačke je to raz toľko....ak nie viac Teším sa na príspevky!!!!!

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    najag Pozri príspevok
    S kovovym vrchancikom v mikrovlnke ? Diabolske zavaranie..
    podľa dr. Balaštíka len so šrubovacím uzáverom, s omnia viečkom to že vraj búcha a so srubovacím nie, volali do vysielania poslucháči a chválili si to

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    ja mám ešte pár takých litrových pohárov s umelými vrchnákmi, kam s nimi ..... mikrovlnka alebo umývačka???? ale aj tie šrobovacie sú také kovové, žeby naozaj nestrielali alebo sa aspoň neolupovali? Priznám nemám odvahu to skúsiť, a to ma poznáte, ja hneď všetko skúšam!!!!!

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    JarkaL Pozri príspevok
    Moja teta zavára v práčke. Nie v automatickej, ale tej starodávnej.
    to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
    a ako veď v tých starých sú vrtule

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nachtigal Pozri príspevok
    to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
    a ako veď v tých starých sú vrtule
    V MINI ROMO je naboku a dosť vysoko, takže zaváranie môže byť ...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    V kazdom pripade, ak je kovove viecko, tak predstavuje skrat vo vysokofrekvencnom poli, ci sa nam to paci, alebo nie. A teda aj zvysenie vysokofrekvencneho prudu. Samozrejme, zalezi na vlnovej dlzke magnetronu a na velkosti skratu vieckom. Otazka je, ako sa to bude pacit magnetronu v mikrovlnke, ktory predstavuje najdrahsiu suciastku.To asi Blastik neriesil. Ked povie magnetron ahoj, tak to bude najdrahsie zavaranie v danej domacnosti. A nakoniec, predsa je to len asi rozdiel, pretoze v mikrovlnke v zavaranej surovine narazaju molekuly na seba,nielen vo vode, ale aj v surovine, v hrnci len naberaju teplotu.
    Naposledy upravil najag : 07.09.09 at 12:21

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    v každom prípade ja by som neexperimentovala, zavárame už roky do tých istých pohárov a stane sa, že počas sterilizácie niektorý praskne!!!

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    To s tou mikrovlnkou hmmm , aby ste nevyhodili aj ističe vo Vojanoch ))) na druhej strane 65°C v umývačke je celkom v pohode.... stačí dať len leštidlo....a šup s nimi do poličky

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    ............. ja som zavárala slivky v umývačke - paráda
    - nemusím pri tom stáť -
    nachystané poháre so slivkami som večer vložila do umývačky, na 70 stupňov zapla program, samozrejme bez všetkých čistiacich a nechala som ich tam do rána - akurát pekne vychladli. Keď pukali víčka mala som zo začiatku čudný pocit, že či nejaká fľaša nepraskne ale všetky boli v poriadku, slivky nepopraskali a sú ako keby som ich zavárala v tom véééľkom hrnčisku.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Peterika Pozri príspevok
    ............. ja som zavárala slivky v umývačke - paráda
    - nemusím pri tom stáť -
    nachystané poháre so slivkami som večer vložila do umývačky, na 70 stupňov zapla program, samozrejme bez všetkých čistiacich a nechala som ich tam do rána - akurát pekne vychladli. Keď pukali víčka mala som zo začiatku čudný pocit, že či nejaká fľaša nepraskne ale všetky boli v poriadku, slivky nepopraskali a sú ako keby som ich zavárala v tom véééľkom hrnčisku.
    Tak na takúto skúsenosť som čakala. Dnes chcem zavárať lečo po prvý krat v umývačke riadu. Som čitala návod, tak tá moja "spravý"teplotu 65 stupňov, tak hádam to bude stačiť.

    airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

    airin.nice
    mna by este zaujimalo-napriklad v pripade sliviek-70 stupnova teplota/to beriem/, ale ak to ma byt v umyvacke az dve hodiny/ja mam taky program-inac sa to nastavit neda/-neostane z tych slievik nakoniec lekvar za taku dlhu dobu

    airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

    airin.nice
    mna by este zaujimalo-napriklad v pripade sliviek-70 stupnova teplota/to beriem/, ale ak to ma byt v umyvacke az dve hodiny/ja mam taky program-inac sa to nastavit neda/-neostane z tych sliviek nakoniec lekvar za taku dlhu dobu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    najag Pozri príspevok
    S kovovym vrchancikom v mikrovlnke ? Diabolske zavaranie..
    Prvých pár kusov a zbohom rodina ....mikrovlnka ....nasleduje možno aj hasenie , upratovanie , maľovanie ....

    Maruška54 Pozri príspevok
    podľa dr. Balaštíka len so šrubovacím uzáverom, s omnia viečkom to že vraj búcha a so srubovacím nie, volali do vysielania poslucháči a chválili si to
    SAMSUNG OMNIA ...???????....alebo volali do rádia so Samsung OMNIA ...

    JarkaL Pozri príspevok
    Moja teta zavára v práčke. Nie v automatickej, ale tej starodávnej.
    Nachtigal Pozri príspevok
    to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
    a ako veď v tých starých sú vrtule
    Pôjde rýchlejšie ..........Júúúúúúj , jedno lepšie ako druhééééééé...., čo všetko sa jeden nedozvie ....holt , človek sa učí celý život !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.