Zavrieť

Porady

Vyjadrenia rady školy k ŠKVP?

Dobrý deň, prosím vás, je potrebné do zápisnice o schvaľovaní ŠKVP radou školy písať aj nejaké vyjadrenia? Ja som niekde čítala, že zápisnica obsahuje aj vyjadrenia k ŠKVP, ale teraz neviem kde. Predseda rady školy to žiada "čierne na bielom". Je možné, že som sa zmýlila, ale pre istotu sa ešte opýtam vás. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    Fany1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás, je potrebné do zápisnice o schvaľovaní ŠKVP radou školy písať aj nejaké vyjadrenia? Ja som niekde čítala, že zápisnica obsahuje aj vyjadrenia k ŠKVP, ale teraz neviem kde. Predseda rady školy to žiada "čierne na bielom". Je možné, že som sa zmýlila, ale pre istotu sa ešte opýtam vás. Ďakujem.
    Áno, je to potrebné v zmysle zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, viď výňatok z neho:
    ZÁKON
    z 5. novembra 2003
    o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 5
    (7) Riaditeľ predkladá zriaďovateľovi na schválenie a rade školy na vyjadrenie
    a) návrhy na počty prijímaných žiakov,
    b) návrh na zavedenie študijných alebo učebných odborov a ich zameranie,
    c) návrh školského vzdelávacieho programu a výchovného programu,
    d) návrh rozpočtu,
    e) návrh na vykonávanie podnikateľskej činnosti školy alebo školského zariadenia,
    f) správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach podľa § 14 ods. 5 písm. e),
    g) správu o výsledkoch hospodárenia školy alebo školského zariadenia,
    h) koncepčný zámer rozvoja školy alebo školského zariadenia rozpracovaný najmenej na dva roky a
    každoročne jeho vyhodnotenie,
    i) informáciu o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení výchovnovzdelávacieho
    procesu.

    Vyjadrenia rady školy k ŠKVP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.