Zavrieť

Porady

výpočet PN pri rizikovom tehotenstve

Viem, že sa tu už o tomto hovorilo viackrát, ale potrebujem poradiť pri výpočte výšky čiastky PN pri rizikovom tehotenstve manželky. Viete mi poradiť ako sa postupuje pri výpočte a hlavne v súvislosti s tým, že manželka bola minulý rok cca 5,5-6 mesiacov evidovaná ako nezamestnaná s podporou. Vstupuje aj toto obdobie do výpočtu ? Prípadne ak áno, ako sa to bude upravovať ? Prosím, viete mi poradiť ?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    papulisko Pozri príspevok
    Viem, že sa tu už o tomto hovorilo viackrát, ale potrebujem poradiť pri výpočte výšky čiastky PN pri rizikovom tehotenstve manželky. Viete mi poradiť ako sa postupuje pri výpočte a hlavne v súvislosti s tým, že manželka bola minulý rok cca 5,5-6 mesiacov evidovaná ako nezamestnaná s podporou. Vstupuje aj toto obdobie do výpočtu ? Prípadne ak áno, ako sa to bude upravovať ? Prosím, viete mi poradiť ?
    Vďaka
    Odkedy trvá jej súčasný pracovný pomer ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    papulisko Pozri príspevok
    trvá od 29.12.2008
    PN sa ti bude počítať z vymer. základu za mesiac december 2008.
    denný VZ = hrubá mzda/3 . Platí, ak tvoja mesačná mzda nepresiahla max.VZ

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak by nastúpila na PN ešte teraz v r.2009, jej výška PN by bola vypočítavaná z vymeriavacieho základu (príjmu), ktorý dosiahla v čase 29.12.-31.12.2008. To, že bola evidovaná na ÚP, nemá na to vôbec žiadny vplyv.

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    takze jej to vypočíta z príjmu za tie tri dni ? Orientačne, keby zarobila 1500 Sk, tak denný VZ je 500,- Sk ? A tým pádom by toto bolo ako denný VZ na výpočet ? A z toho by sa vypočítalo tých 25% resp. 55% ?

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    ale ono je to možno trochu komplikovanejšie. ona bola od 1.1.08 do 30.6.08 zamestnaná v ČR a od 1.7.08 do 28.12.08 nezamestnaná, evidovaná na úrade práce, a potom to zamestnanie. mení sa nejako tá situácia ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    papulisko Pozri príspevok
    ale ono je to možno trochu komplikovanejšie. ona bola od 1.1.08 do 30.6.08 zamestnaná v ČR a od 1.7.08 do 28.12.08 nezamestnaná, evidovaná na úrade práce, a potom to zamestnanie. mení sa nejako tá situácia ?
    je to úplne jednoduché. Pri výpočte nemocenského sa postupuje tak, ako je uvedené vyššie. Príjem z ČR a doba evidencie na ÚP sa neberie do úvahy.
    Naposledy upravil veronikasad : 08.09.09 at 12:25

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    este jedna otazka ma napadla vcera. ako sa to prejavi (myslim ta PN) do sumy, ktorú bude poberať, keď jej začne oficiálne materská ? má to na to vplyv ? alebo to nebude výšku ovplyvňovať ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    papulisko Pozri príspevok
    este jedna otazka ma napadla vcera. ako sa to prejavi (myslim ta PN) do sumy, ktorú bude poberať, keď jej začne oficiálne materská ? má to na to vplyv ? alebo to nebude výšku ovplyvňovať ?
    Nebude ju to nijako ovplyvnovat, aj PN aj materska sa pocitaju z toho isteho vymeriavacieho zakladu - teda este z roku 2008.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.