Zavrieť

Porady

Cena výrobcu a cena predajcu

moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika_C Pozri príspevok
    moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem
    Je to napr. akciový tovar obchodných reťazcov?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Je to napr. akciový tovar obchodných reťazcov?
    viem veronika na čo narážaš- že dajú 20 druhov tovaru pod cenu aby pritiahli ľudí do predajne a zarobia na inom...Robí sa to tak, máš pravdu...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Myslela som to z druhej strany. Robila som dlhé roky v potravinárskom podniku. Ceny, ku ktorým tlačia výrobcov obchodné reťazce sú často na úrovni výrobných nákladov, s minimálnym ziskom . Preto niekedy cena pre iného odberatela od výrobcu je vyššia ako "akciová" cena.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    pretože existuje cena dohodou. veľkému odberateľovi tiež ponúkam veľké zľavy, ktoré sa nedostávajú takému čo si ma ako výrobcu mýli s maloobchodnou predajňou.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Monika_C Pozri príspevok
    moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem
    Vysvetliť to neviem, ale ja som tak pochodila s posteľou...
    Objednala a kúpila som priamo od výrobcu posteľ v dobrej viere, že určite bude lacnejšia ako v obchode... dokonca som si musela ísť pre ňu na vlastné náklady dobrých 100 km.
    No a o mesiac ju dostali aj do malej nábytkárskej predajne u nás. A cena aj s dovozom priamo domov bola o vtedajších cca 1200 Sk menej ako som kúpila priamo od výrobcu... a to na ňu nebola žiadna akcia, nič.
    Proste predajná cena v "cudzej" predajni bola nižšia ako predajná cena výrobcu

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Je to skor vecou marketingu. Tiez to robim v obchode, ze dam nizsiu cenu ako je ta na vysackach od vyrobcu alebo ako je web strankach vyrobcu alebo dovozcu. Dokonca s niektorymi dovozcami mam dohodu, ze na ich strankach je reklama na moj obchod. Nic tym nikto nestrati, tak ci tak tovar musim nakupit u vyrobcu alebo vyhradneho dovozcu a zakaznik je rad, lebo nakupil za dobru cenu. Zarobil vyrobca, maloobchod a zakaznik. Da sa to vsak len vtedy, ak je marza na tovare taka, ze sa da s cenou "hrat". Niekedy je rozdiel taky, ze zakaznik az zavaha ci nejde o nejaku necistu fintu. A niekedy je maloobchod nuteny dat cenu vyssiu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ale ved to je jednoduche. Vyrobca chrani predajcov, pretoze sa bez nich nezaobide. Priamy predaj v podstate prenho nema ani velmi cenu, ak sa na to nezameriava ako na jediny sposob predaja, teda nechce konkurovat vlastnym obchodnym partnerom, an ktorych je zavisly.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Pre vyrobcu nie je velky biznis predat niekomu 1 ks niecoho, ked vo vacsine pripadov radovo predava/expeduje obchodnym partnerom desiatky, stovky ba tisice kusov.
    Pracovnik s tym ma tiez robotu, pride objednavka, treba prichystat ten jeden kus, skladove zasoby, faktura, doklady vsetko vystavit a zaevidovat a to kvoli jednemu kusu.
    Prave preto nepredavaju (ovela) lacnejsie ako sa da kupit v obchode u partnera.
    V niektorych pripadoch dokonca predavaju drahsie, aby nenaucili konecnych zakaznikov na priamy predaj z fabriky a tym si nespravili zle sami sebe (plus robota s malym ziskom).

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak ja predám 1 kus lacnejšie ako tisíce kusov tak sa mi obchodník otočí chrbátom a pôjde k inému výrobcovi, a maloobchodným predajom nič nezískam ba dokonca stratím

    Cena výrobcu a cena predajcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.