Zavrieť

Porady

Práceneschopnosť

Lekaár mi dal PN. Zaujímalo by ma kolko dni a v akej sume mi plati zamestnavateľ a od ktoreho dňa a v akej sume poisťovňa. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ľubka87103 Pozri príspevok
    Lekaár mi dal PN. Zaujímalo by ma kolko dni a v akej sume mi plati zamestnavateľ a od ktoreho dňa a v akej sume poisťovňa. Ďakujem za odpoveď.
    Zamestnávateľ prvé 3 dni Ti platí 25% z VZ, ďalších 7 dní ( kalendárnych ) Ti platí 55% z VZ. A od 11 dňa Ti začne PN vyplácať SP vo výške 55% z VZ.

    lulecko je offline (nepripojený) lulecko

    lulecko
    Ahojte poraďáci....

    Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
    Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
    Ďakujem za odpoveď.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    lulecko Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci....

    Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
    Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
    Ďakujem za odpoveď.
    Nech dá zamestnanec pozor, aby zamestnávateľ nevybabral s ním. Sociálne dávky nie sú dovolenkové lístky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lulecko Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci....

    Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
    Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
    Ďakujem za odpoveď.
    Ak je zamestnanec skutočne chorý, nepotrebuje volno od zamestnávatela. PN-ku vypisuje ošetrujúci lekár, ktorý jednu kopiu posiela do soc. poisťovne. Prvých 10 dní prepláca ako náhradu príjmu zamestnávatel. Aj počas tohto obdobia môže mať zamestnanec kontrolu dodržiavania liečebného režimu zo sociálnej poisťovne.

    lulecko je offline (nepripojený) lulecko

    lulecko
    Ďakujem, viem, že je to komplikovaná situácia. A dokedy musí poslať PN-ku do firmy. Stačí to odovzdať až po ukončení PN?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    lulecko Pozri príspevok
    Ďakujem, viem, že je to komplikovaná situácia. A dokedy musí poslať PN-ku do firmy. Stačí to odovzdať až po ukončení PN?
    Nestačí odovzdať po skončení PN. Keď bude maródiť viac ako 10 dní, musíš predsa odovzdať na sociálku. A nezabudni DPN nahlásiť hromadným oznámením aj zdravotnej poisť. Nahlasuje sa začiatok aj koniec DPN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.