Zavrieť

Porady

vrátenie preplatku

Ahojte poraďáci, prosím vás poraďte mi ako mám v PD zaúčtovať vrátenie preplatku za tovar. Zákazník mi poslal na účet o 6.000 viac a ja som mu tento preplatok vrátila tiež bezhotovostne na jeho účet.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja by som ten rozdiel zauctovala ako prijem NZD a takisto aj vratenie preplatku ako vydavok NZD. A samozrejme si tam poznacit, preco je ten prijem nezahrnovany do ZD.

    Uz od Vas nebude brat ziadny tovar??? Lebo ak ano, mozte to po dohode s nim zobrat ako zalohu na dalsi tovar.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    suzika
    Ahojte poraďáci, prosím vás poraďte mi ako mám v PD zaúčtovať vrátenie preplatku za tovar. Zákazník mi poslal na účet o 6.000 viac a ja som mu tento preplatok vrátila tiež bezhotovostne na jeho účet.
    Ďakujem
    ja by som použila priebežné položky.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Priebežné položky používame len ak sa naše vlastné peniaze presúvajú medzi účtom a pokladňou a naopak

    suzika je offline (nepripojený) suzika

    suzika
    Daska
    Ja by som ten rozdiel zauctovala ako prijem NZD a takisto aj vratenie preplatku ako vydavok NZD. A samozrejme si tam poznacit, preco je ten prijem nezahrnovany do ZD.

    Uz od Vas nebude brat ziadny tovar??? Lebo ak ano, mozte to po dohode s nim zobrat ako zalohu na dalsi tovar.
    Myslim, ze uz nebude brat tovar. Ale neviem si prakticky predstavit ako zauctovat z bankoveho vypisu tuto platbu ako NZD, kedze je to prijem za tovar... rozpisem to na dve sumy (suma za tovar a preplatok)?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja by som to riešil nasledovne:
    Ceý príjem by som zaúčtoval ako POD s členením príjem za tovar a vrátenie čiastky 6000,- Sk by som riešil ako príjem za tovar ale mínusom aby sa zachovalo členenie výdavkov /tovar/. A v texte pri vracaní peňazí napísať prečo sa vracajú.
    Pekný večer želám

    suzika je offline (nepripojený) suzika

    suzika
    Manual
    Ja by som to riešil nasledovne:
    Ceý príjem by som zaúčtoval ako POD s členením príjem za tovar a vrátenie čiastky 6000,- Sk by som riešil ako príjem za tovar ale mínusom aby sa zachovalo členenie výdavkov /tovar/. A v texte pri vracaní peňazí napísať prečo sa vracajú.
    Pekný večer želám
    Ďakujem, myslím, že to bude najrozumnejšie
    Pekný večer všetkým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.