Zavrieť

Porady

VPD-nie živnostník

Dobrý deň. Ak živnostník zaplatil "obyčajnej osobe"-ktorá nie je podnikateľom, za dajakú službu, može vystaviť iba VPD a dať podpísať tou osobou, že prevzala tú sumu? Alebo musí byť zmluva?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ak živnostník zaplatil "obyčajnej osobe"-ktorá nie je podnikateľom, za dajakú službu, može vystaviť iba VPD a dať podpísať tou osobou, že prevzala tú sumu? Alebo musí byť zmluva?
    Ďakujem
    môžeš byť konkrétnejší o akú službu sa jedná ?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Majiteľ-živnostník má reštauráciu. Počas letnej sezóny mu tam hrala hudba - 2 muži. Oni nie sú živnostníci. Majiteľ im vyplatil určitú čiastku, ale potrebuje doklad, aby sa mu to dostala aj do nákladov a účtovníctva.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Majiteľ-živnostník má reštauráciu. Počas letnej sezóny mu tam hrala hudba - 2 muži. Oni nie sú živnostníci. Majiteľ im vyplatil určitú čiastku, ale potrebuje doklad, aby sa mu to dostala aj do nákladov a účtovníctva.
    Prečo to neriešil napr. dohodou o vykonní práce alebo prac.činnosti pred začiatkom sezony?
    Majú na hudobnú produkciu nejaké povolenie alebo je to len ich hobby ?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Je to iba ich hobby! A dohody nie sú. Ako by som to mala vyriešiť, aby som mu to dostala do výdavkov?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ejo Pozri príspevok
    Je to iba ich hobby! A dohody nie sú. Ako by som to mala vyriešiť, aby som mu to dostala do výdavkov?
    Vypíš VPD, daj tam všetky ich údaje vrátane OP a podpísať, tam je podpis príjemcu a hotovo a zaúčtuj to do réžie. Možno by bolo dobre to zdokumentovať, nejaké "foto" z nejakého večera, že sa skutočne hralo a že € neboli vyplatené len - tak. Budeš krytý.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ďakujem za radu. "foto" už asi nebude, tak bude záležať iba na daňovákovi, či to uzná za výdavok. Ale na to samozrejme majiteľa upozorním, aby nie mňa obviňoval.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.