Zavrieť

Porady

prihlaska do SP

Ak nahlasim zamestnanca mailom pred vznikom prac.pomeru, je potrebne povrdit prihlasku pisomne do 3 prac.dni. Mali sme kontrolu z inspek. prace a tvrdili mi, ze by sme mali prihlasky odniest osobne, aby sme mali na prihlaske datum prijatia v SP, pretoze sa moze stat, ze posta pojde aj tyzden. Podla mna to nie je pravda, ved ak do troch dni podam prihlasku na poste a mam o tom doklad, tak by to malo byt v poriadku. Vie mi niekto povedat, ci sa mylim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Všetci z nás s tebou určite súhlasia. Ale bohužiaľ pravdy sa nikdy nedovoláš, pokiaľ nebudeš mať na tej prihláške pečiatku. Už sme tu o tom diskutovali a jednoznačne sme sa zhodli, že najlepšie je chodiť tam osobne pre pečiatku...

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    a oni ju nespracujú bu´d vôbec, alebo do troch štyroch mesiacov...pf...pakáreň

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Alebo sa stratí, ako moje ELDZ za posledné dva roky. Ešteže som mala na kópiach pečiatku z podateľne. Ja radšej všetko nosím osobne. Istota je pečiatka

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    To sa ide osobne,keď je to blízsko,ale skúste ísť 30-45 km s každou prihláškou a ešte teraz keď je plno dohodárou,nepripadá do úvahy.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    ilona
    To sa ide osobne,keď je to blízsko,ale skúste ísť 30-45 km s každou prihláškou a ešte teraz keď je plno dohodárou,nepripadá do úvahy.
    Ak je to daleko, posielala by som doporucene...

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Tiež ich posielam doporučene. SP mi ich " obratom " vráti potvrdené cca po dvoch a viac mesiacoch.

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Darana
    Všetci z nás s tebou určite súhlasia. Ale bohužiaľ pravdy sa nikdy nedovoláš, pokiaľ nebudeš mať na tej prihláške pečiatku. Už sme tu o tom diskutovali a jednoznačne sme sa zhodli, že najlepšie je chodiť tam osobne pre pečiatku...
    Teraz nám skončila kontrola zo SP pani volala že mám doniesť prihlášky z r.2004
    4 ľudí / medzi nimi aj ja/ lebo nie sú prihlásený, našťastie som mala riadne potvrdené prevzatie reg.listov tak začali pátrať u seba a mali zaujímavú výmenu názorov medzi sebou kto urobil chybu.Takže ja by som to tam radšej odniesla.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ja im tiež posielam kópie, ale ešte mi ich nikdy neposlali potvrdené. Keď som tam volala, tak mi povedali že neposielajú a bodka. Tak mám akurát doklad z pošty, že som posielala sociálke list. Som zvedavá, čo sa stane ak mi nejakú prihlášku,odhlášku stratia.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Jankaaa, keď im k tomu priložíš ofrankovanú obálku s adresou, mali by ti to poslať. Viacerí tu už písali, že im to takto funguje.
    Ale ak majú vypisovať obálku a ešte za to platiť, tak budeš na kópie čakať zbytočne.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Stina
    Tiež ich posielam doporučene. SP mi ich " obratom " vráti potvrdené cca po dvoch a viac mesiacoch.
    aha a ja sa po mesiaci a pol cudujem, ze mi ich zatial nevratili (ani odhlasku, ani ELDZ) ... takze asi nic noveho

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    janka37
    Jankaaa, keď im k tomu priložíš ofrankovanú obálku s adresou, mali by ti to poslať. Viacerí tu už písali, že im to takto funguje.
    Ale ak majú vypisovať obálku a ešte za to platiť, tak budeš na kópie čakať zbytočne.
    ups, tak teraz som trocha na pochybach, ci mi to poslu, lebo ofrankovanu obalku som veru neprilozila. Ale doteraz vzdy, ked som napisala sprievodny list a prilozila kopiu prihlasky ... tak mi to poslali spat. Uvidim

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    janka37
    Jankaaa, keď im k tomu priložíš ofrankovanú obálku s adresou, mali by ti to poslať. Viacerí tu už písali, že im to takto funguje.
    Ale ak majú vypisovať obálku a ešte za to platiť, tak budeš na kópie čakať zbytočne.
    figu zelenú borovú makovú a či čo...peňazí za vloženú obálku ...v živote mi nič nevrátili

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Chcela by som vyplniť Prihlášku zamestnanca do soc. poisťovne (DoVP) na počítači. Ale žiaľ nedá sa mi zo stránky www.socpoist.sk stiahnuť. V porade som preklikala, ale nenašla som. Ak by ju niekto mal, vo formáte pdf., aby som ju mohla vyplniť priamo na počítači, prosím, prilepte! Vopred srdečne ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.