Zavrieť

Porady

Nárok na gynekologickú prehliadku

Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam.
Vopred dakujem!
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Inuša Pozri príspevok
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam.
Vopred dakujem!
tak toto isté sa stalo aj mne, lekára som žiadala o vyšetrenie, lebo som mala nejaké problémy - odmietol s týmto istým odôvodnením a že je to zbytočné.....potom, že u nás je prevencia na vysokej úrovni ...... chacha - hlavne keď vás lekár vyšetrí v kabáte....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Inuša Pozri príspevok
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam.
Vopred dakujem!
Aj mne to moja lekárka takto vysvetlila ( rok a jeden deň ), tak som počkala tých pár dní. Našťastie mňa nič netlačilo a nesúrilo. Vraj im ZP nepreplatí. Ak urobia prehliadku preventívnu skôr.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Toto isté platí napr. aj u zubárov - od poslednej preventívnej prehliadky musí uplynúť 365 dní, inak im to poisťovne nepreplatia.
0 0
ajka5 ajka5

ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

Z osobnej skúsenosti, ze môzes az po roku, nie v kalendárnom roku. Aj mna tak objednal môj gynekolog.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Blankake Pozri príspevok
Toto isté platí napr. aj u zubárov - od poslednej preventívnej prehliadky musí uplynúť 365 dní, inak im to poisťovne nepreplatia.
Tak to neviem, podľa mojej zubárky nemusí. Dokonca nemusí prejsť ani rok, len nejaké 4 mesiace od posledného ošetrenia zubov.

To mi pripomenulo, treba sa mi objednať. Díky.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Xanti Pozri príspevok
Tak to neviem, podľa mojej zubárky nemusí. Dokonca nemusí prejsť ani rok, len nejaké 4 mesiace od posledného ošetrenia zubov.

To mi pripomenulo, treba sa mi objednať. Díky.
Ale nemyslela som ošetrenie - ale preventívnu prehliadku pre dospelých (u detí je to po pol roku)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Blankake Pozri príspevok
Ale nemyslela som ošetrenie - ale preventívnu prehliadku pre dospelých (u detí je to po pol roku)
No ja tiež, po poslednom ošetrení ( apríl ) mi povedala aby som prišla na preventívku v septembri ( čo je ). No a v roku 2008 som absolvovala preventívku v decembri.
Preto hovorím pri zubároch to neplatí.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Sleduju sa časy,aj pri predpise niektorých zdravotných pomôcok aj pri preventívkach,ak to má byť na zdrav.poistovnu.Aj u zubárov sa sleduju,ale možno im to vyučtuje až v decembri,nemusí to vyučtovať zubár okamžite,ako to urobí,u gynekologa je to iné,píšu lieky alebo vyšetrenia a tam je vidieť dátum.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ináč je normálne aby lekár gynekolog sa snažil presvedčiť ženu, matku. Že pri "preventívnych prehliadkach" jej robí aj cytostery. Ked jej spraví max. sono brucha bez iných vyšetrení.
A do očí jej povie, že výsledok cyta má výborný. Mňa šlo rozhodiť, ked mi to známa hovorila.
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tvoja známa si môže vyžiadať výpis zo zdravotnej poisťovne, tam by mali byť všetky úkony i prepisované lieky.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Xanti Pozri príspevok
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?
Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Xanti Pozri príspevok
Ináč je normálne aby lekár gynekolog sa snažil presvedčiť ženu, matku. Že pri "preventívnych prehliadkach" jej robí aj cytostery. Ked jej spraví max. sono brucha bez iných vyšetrení.
A do očí jej povie, že výsledok cyta má výborný. Mňa šlo rozhodiť, ked mi to známa hovorila.
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?
Nech si vyžiada kartu k nahliadnutiu, mala by tam mať výsledok z laboratória, kde to cyto robili.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Díky babenky, je poistená v Union. A určite ju nevyšetroval, to by vedela .

Je to si myslím, riadne nezodpovedné. V dobe ked sa toľko hovorí o rakovine krčka maternice a o pravidelných prev. prehliadkach.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Trošku nechápem na čo to treba riešiť tak komplikovane. Stačí dať žiadosť na príslušnú pobočku zdravotnej poisťovne a do 10 dní si môžete pozerať všetky výkony čo si vyžiadal lekár na internete a predpísaných liekov. /samozrejme iba iba svoje a Vašich detí/ Pohodlne a bez zbytočnej straty času.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ja som bola u zubara na preventivnej v decembri a povedal ze nech sa tak za tri mesiace ozvem. Sice som bola az pred tyzdnom, ale prevetivnu mi v pohode spravil a vravel, ze by bolo dobre kazdeho pol roka spolu s dent. hygienou.
A ani gyn. mi nerobila problemy, ale zas neviem ci som chcela ist dakedy skor ako som bola rok predtym, kedze ma to nenuti ist, tak ako zubarovi .

2009 Pozri príspevok
Trošku nechápem na čo to treba riešiť tak komplikovane. Stačí dať žiadosť na príslušnú pobočku zdravotnej poisťovne a do 10 dní si môžete pozerať všetky výkony čo si vyžiadal lekár na internete a predpísaných liekov. /samozrejme iba iba svoje a Vašich detí/ Pohodlne a bez zbytočnej straty času.
To mi poslu nejake pristupove udaje?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lindusaaa Pozri príspevok
To mi poslu nejake pristupove udaje?
Áno. Niekedy sa čudujem ako málo ľudia vedia o výhodách čo majú. Teraz nepíšem o tom, že si môžu pozrieť svoje výkony tak ľahko ako bankový účet ale aj .... Dá sa požiadať napr. o výnimku na lieky. Ak je niekto sociálne slabší preplatí sa mu to. Treba navštíviť pobočku. Konkrétne revízneho lekára a popýtať sa na to.
Naposledy upravil 2009 : 09.09.09 at 15:14
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
2009 Pozri príspevok
Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke.
privítam info kde a za akých okolností sa dá získať uvedená GRID karta.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

zalobaba Pozri príspevok
privítam info kde a za akých okolností sa dá získať uvedená GRID karta.
Jednoducho choď na pobočku ku ktorej patríš. Pýtaj si to. Spravia s Tebou zmluvu a do 10 dní máš prístup na svoje dáta. Takto to aspoň funguje v našej poisťovni.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

2009 Pozri príspevok
Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke.
2009 , akú máš poisťovňu?
Som vo všeobecnej poisťovni a neviem ako si vybavím grid kartu. Poradíš mi?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

frederyka Pozri príspevok
2009 , akú máš poisťovňu?
Som vo všeobecnej poisťovni a neviem ako si vybavím grid kartu. Poradíš mi?
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=262
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať