Zavrieť

Porady

Príprava na prijímačky na Ekonomickú univerzitu

Môj syn je v tomto školskom roku v maturitnom ročníku na Obchodnej akadémii a po maturite chce pokračovať v štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V škole im poradili absolvovať prípravný kurz na prijímacie skúšky v Slovenskom inštitúte vzdelávania. Chcem Vás touto cestou požiadať o radu, aké skúsenosti máte po absolvovaní takéhoto kurzu. Pripraví kvalitne tento kurz na prijímačky? Stojí to za to (nemyslím peniaze).

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusan_h je offline (nepripojený) dusan_h

    dusan_h
    info na rok 2010 "cdv.euba.sk / index.php / pripravne-kurzy-na-prijimacky"

    treba vyhodit medzery pred a za lomitkami a adresa je ok

    sam tam chcem ist na ten intenzivny...
    ahoj, ja som teraz v 5. ročníku na EU v BA, a absolvovala som ten kurz , bol to myslím nejaké 2 mesiace pred prijímačkami, každú sobotu a určite to stálo za to, mám tiež skončenú OA, a napríklad mne robil problém cudzí jazyk, čo sa týka ekonomie a matematiky nič mi to nedalo, ale cudzí jazyk určite áno. Odporúčam chodiť na všetky predmety, pretože na týchto prípravných kurzoch sa zameriavajú práve na to, čo na prijímačkách bude, takže aspoň bude vedieť na čo sa má sústrediť.
    Marcela

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja som chodila na kurz matematiky asi pred 5 rokmi (neviem, kto to organizoval, uz si nepamätam, ale konalo sa to v priestoroch EU a kurz viedla jedna matematikarka z tejto skoly) - kurz mi vela dal.

    Jazyk som sa ucila sama, mala som taku knizku s testami - Testy z nem. jazyky na prijimacky na EU.

    Zalezi asi na tom, co (ktore z predmetov) a ci sa ich dokaze syn naucit sam. Co sa nedokaze a potrebuje vysvetlit, tam je vhodne zvolit kurz.

    zoee_PK je offline (nepripojený) zoee_PK

    zoee_PK
    Ahoj,
    ja som chodila na takyto kurz pred 5 rokmi - na Ekonomiu. Velmi mi pomohol, pretoze som isla z gamnazia a ekonomiu sme ani nemali. Co sa tyka matematiky a anglictiny... vsetko zavisi od toho, ake ma Tvoj syn znalosti. Mozno by mu stacilo iba si prejst take brozury, co EUBA kazdy rok vydava, je tam uvedeny rozsah prijimaciek, myslim, ze aj s prikladmi. A kedze chodi na obchodnu, mozno ani tu ekonomiu mu nebude treba ).

    mirka

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Nezúčastnila som sa síce tohto prípravného kurzu (je to už aj dávno), ale odporúčam synovi preštudovať si knihu Všeobecná ekonomická teória-ktorú vydáva EU, pretože z toho bývajú otázky na prijímačkách. A študovať veľa matematiku a jazyk.

    Príprava na prijímačky na Ekonomickú univerzitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.