Zavrieť

Porady

Opalovanie dreva - hranolov

Potrebujem poradit - pocul som ze sa drevo da opalit, ze je potom krajsie, len neviem s cim, s horakom alebo ..... ??? Je to vhodne vôbec? Dakujem za radu. Je to na altanok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Pred 30-timi rokmi sme nad ohnom opalovali drevenu gulatinu, z ktorej sme potom robili plot. Hranoly na altanok zasadte do zeleznej papuce (dostat v stavebninach) zabetonovanej v zemi. Potom nemusite opalovat hranoly. Opaleny hranol podla mna nie je esteticky.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    videl som to opaľovať horákom na plyn,ale nie je to nič moc,aspoň mne sa to nepáči a videl som to drevo po 3 rokoch a tie fľaky vymizli

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Miloš Kišš Pozri príspevok
    Potrebujem poradit - pocul som ze sa drevo da opalit, ze je potom krajsie, len neviem s cim, s horakom alebo ..... ??? Je to vhodne vôbec? Dakujem za radu. Je to na altanok.
    Napríklad ...

    Drevené stĺpy

    sa v minulosti vopred asi do výšky 700 mm opaľovali nad ohňom, aby sa zabránilo predčasnej skaze dreva. Neskôr sa
    napúšťali 3 – 5 % roztokom modrej skalice. V tomto roztoku by mali byť stĺpiky ponorené aspoň týždeň a
    až potom by sa mali osadiť. Treba poznamenať, že tento spôsob nie je príliš vhodný, nezabezpečuje dostatočnú životnosť dreva, nebráni ho dostatočne proti vlhkosti.

    http://zahrada.nana.sk/drevo.htm

    Opalovanie dreva - hranolov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.