Zavrieť

Porady

viacej zivnostenskych opravneni

ahojte vsetci.............poprosim o radu..........mozem mat viacej zivnostenskych opravneni na jednej prevadzke, napr. ked som si vybavila zivnostenske listy na dake 4 cinosti a v realite vykonavam len 3.............nie je to dakde v zakone zakazane? alebo to nikdo nekontroluje, pripade da sa to sankcionovat???? ide mi o realny stav, keby som len z 8 zapisanych zivnosti vyuzivala len polovicu...atd


Srdecne vopred dakujem za kazdy nazor a odpoved...........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Do roka od vydania ZL k danej cinnosti musis zacat podnikat v danej cinnosti. Kontrolovat ta moze ZU. Sankcie a ich vysku nepoznam. Vzdy si dobre premysli, ci budes zvladat robit vsetko to co si das zivnosti.
    Naposledy upravil camozzi : 10.09.09 at 15:51

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    camozzi Pozri príspevok
    Do roka od vydania ZL k danej cinnosti musis zacat podnikat v danej cinnosti. Kontrolovat ta moze ZU. Sankcie a ich vysku nepoznam.
    Je toto niekde podchytené aj v zákone?

    camozzi Pozri príspevok
    Ak sa bojis, tak vystav napr. niekomu znamemu jednu fakturu "akoze" a si cista.
    Toto je nabádanie na porušenie zákona.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Je toto niekde podchytené aj v zákone?
    Povedala mi to pracovnicka ZU, ktora mi vystavovala 25 zivnostenskych listov
    Absolutne netusim o com hovoris

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    camozzi Pozri príspevok
    Povedala mi to pracovnicka ZU, ktora mi vystavovala 25 zivnostenskych listov

    Absolutne netusim o com hovoris
    Podľa teba je vystavovanie faktúry "akože" v poriadku?

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Podľa teba je vystavovanie faktúry "akože" v poriadku?
    Jasne, ze nie. Uz som to vymazal.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    camozzi Pozri príspevok
    Jasne, ze nie. Uz som to vymazal.
    Aj keď máš živnostenské listy na 25 živností, podnikať môžeš hoci aj len v jednej z nich , zatiaľ ŽÚ nepristupujú ku zrušeniam živnosti, v ktorých podnikateľ nezačal podnikať do 2 rokov odo dňa vydania ŽL alebo KL ( pozri § 58 ods. 2 písm.b/ živ. zákona ).Žiadne pokuty za nezačatie podnikania do 2 rokov neexistujú !, jediná sankcia je zrušenie tej živnosti, ktorá sa nevykonáva viac ako 2 roky odo dňa vydania ŽL, zrušiť môže z úradnej moci len ŽÚ.
    Doplňujem:píšem o živnostiach ako takých a nie o prevádzkarňach, kde sa ohlasovacia povinnosť viaže na konkrétnu činnosť.
    Naposledy upravil akina : 18.09.09 at 08:25

    viacej zivnostenskych opravneni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.