Zavrieť

Porady

2 problemy v 1: musi mat SRO zamestnanca? ako zlikvidovat SRO?

prijemne rano, poradaci!

moja klientka prisla za mnou s problemom, ze chce zlikvidovat svoju jednoosobovu sro, lebo sa dopocula, ze kazda sro musi mat do 31.12.2009 zamestnanca, inak musi zaniknut.

jej sro sa zaobera poistnym poradenstvom a dalsimi asi 10 sporadicky vykonavanymi cinnostami vratane upratovacich slizieb, kde si sem-tam najme nejaku dohodarku.

ak by to pravda bola, neviem si predstavit ukoncenie jej cinnosti, ma vela zavazkov a pohladavok, uznam jej, v niektorych oblastiach zalohove faktury nie su zvykom.

takze prosim o 2 rady: je to pravda s tou zamestnanostou? ako ukoncit cinnost sro?

vopred dakujem o akukolvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mv66 Pozri príspevok
    prijemne rano, poradaci!

    moja klientka prisla za mnou s problemom, ze chce zlikvidovat svoju jednoosobovu sro, lebo sa dopocula, ze kazda sro musi mat do 31.12.2009 zamestnanca, inak musi zaniknut. Je to JPP (jedna pani poverdala)

    jej sro sa zaobera poistnym poradenstvom a dalsimi asi 10 sporadicky vykonavanymi cinnostami vratane upratovacich slizieb, kde si sem-tam najme nejaku dohodarku.

    ak by to pravda bola, neviem si predstavit ukoncenie jej cinnosti, ma vela zavazkov a pohladavok, uznam jej, v niektorych oblastiach zalohove faktury nie su zvykom.

    takze prosim o 2 rady: je to pravda s tou zamestnanostou? ako ukoncit cinnost sro?

    vopred dakujem o akukolvek radu.
    Nie je to pravda, tým pádom druhá otázka je nepodstatná.

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    dakujem, budem ju informovat. je velmi tazke rozhodnut o takejto otazke, lebo sa moze vynorit zakon, ktory nieco take prikazuje a nemusim o nom vediet.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    to je zvláštne, podobnú otázku som aj ja tento týždeň dostala.


    Tak sa obávam, či to naozaj bude iba JPP alebo sa niečo chystá

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Idem teraz smerom JPP, ale niekde som tento týždeň zachytila, že zrušiť možnosť, aby sro mali sídlo v byte, vraj každá sro by mala povinne mať prenajatý kancelársky priestor o výmere minimálne 4x4m. Snáď to boli iba úvahy nejakého redaktora z novín ...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dáša_ Pozri príspevok
    Idem teraz smerom JPP, ale niekde som tento týždeň zachytila, že zrušiť možnosť, aby sro mali sídlo v byte, vraj každá sro by mala povinne mať prenajatý kancelársky priestor o výmere minimálne 4x4m. Snáď to boli iba úvahy nejakého redaktora z novín ...

    ...a to povinne a najlepšie v priestore, ktorý je vo vlastníctve mojom, kamošovom .....

    2 problemy v 1: musi mat SRO zamestnanca? ako zlikvidovat SRO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.