Zavrieť

Porady

Storno FA alebo dobropis?

Dobrý deň, neviete mi poradiť, ako postupovať, ak účtujem internetový obchod a zákazník nepreberie tovar na pošte? Vystaviť storno Fa alebo dobropis? A ako postupovať, ak tento tovar v zákonnej letote vráti? Storno Fa alebo dobropis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    majkabš Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviete mi poradiť, ako postupovať, ak účtujem internetový obchod a zákazník nepreberie tovar na pošte? Vystaviť storno Fa alebo dobropis? A ako postupovať, ak tento tovar v zákonnej letote vráti? Storno Fa alebo dobropis?
    v prvom prípade by som urobila strono fa - nemáš čo dobropisovať, ke´d tovar neprevzal. V druhom prípade - vrátený tovar = dobropis

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    ďakujem, aj ja som tak uvažovala. A ešte by som sa chcela spýtať fakturujeme za tovar + poštovné, dať všetko na 604 alebo tovar na účet 604 a poštovné 602?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majkabš Pozri príspevok
    ďakujem, aj ja som tak uvažovala. A ešte by som sa chcela spýtať fakturujeme za tovar + poštovné, dať všetko na 604 alebo tovar na účet 604 a poštovné 602?
    Aj poštovné zaúčtuješ na 6O4.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    my vo firme uctujeme expedicne naklady na 602, mne sa to moc nezda, ale ked som nastupila uz to tak bolo zavedene a robime to rovnako aj v ceskej pobocke

    Storno FA alebo dobropis?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.