Zavrieť

Porady

spotrebná daň z liehu a arómy

Prosím pomôžte mi niekto zorientovať sa v spleti zákonov...
Keby som chcela dovážať arómy (vrámci EU) a prípadne aj vyrábať (teda používať lieh ako rozpúšťadlo) a tieto arómy by obsahovali viac ako 1,2% liehu, tak podľa zákona 105/2004 par. 7 ods. 1 písm. c by som nespadala pod oslobodenie od dane. Správne? Čo by to pre mňa znamenalo? Čo všetko by som musela povybavovať a zariadiť (mám na mysli pravdepodobne nejaký colný sklad liehu - počula som (JPP) , že aj kvôli pár litrom takto používaného liehu je to potrebné)? Boli by nejaké zvláštnosti v účtovníctve? Je vôbec niedke nejaké ZRORUMITEĽNÉ spracovanie príslušnej legislatívy? Čím začať?...
Ďakujem za každú radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alenki je offline (nepripojený) alenki

    alenki
    Podľa mňa je najrozumnejšie zájsť na príslušný colný úrad a poradiť sa o konkrétnom obchode. Napr. pre nákup liehu z EÚ je potrebné dopredu sa registrovať. Nejaké info sú aj na stránke colnasprava.sk

    spotrebná daň z liehu a arómy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.