Zavrieť

Porady

cestovné a stravné

potrebuejm poradiť v tejto oblasti, čím viacej čítam tým väčší mám v tom zmätok, ide o to že ak náš zamestnanec vycestuje na prac. cestu doČR patrí mu stravné na deň 600 Čk a vreckové 40% t.j.240 korún to znamená že mu patrí na deň okrem cestovného 840,- ? alebo ak sa vráti tak sa mu k vreckovému 240 Čk doúčtujem 360 ČK a spolu ma stravné 600,- ? poprosim ak môže mi to niekto jasne vysvetliť lebo sa tu nemôžme dohodnúť, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bubko1 Pozri príspevok
    potrebuejm poradiť v tejto oblasti, čím viacej čítam tým väčší mám v tom zmätok, ide o to že ak náš zamestnanec vycestuje na prac. cestu doČR patrí mu stravné na deň 600 Čk a vreckové 40% t.j.240 korún to znamená že mu patrí na deň okrem cestovného 840,- ? alebo ak sa vráti tak sa mu k vreckovému 240 Čk doúčtujem 360 ČK a spolu ma stravné 600,- ? poprosim ak môže mi to niekto jasne vysvetliť lebo sa tu nemôžme dohodnúť, ďakujem
    Ved je to jednoduché.
    Zamestnancovi patrí 600 Kč stravné na deň, + vreckové od 5 - 40 % denne čiže od 30 do 240Kč denne, + cestovné 840

    Príklad zamestnanec ide na 7 dní do ČR zaplatíš mu
    cestovné 840 kč
    + stravné 7x600 Kč
    + vreckové 7x ( 5 - 40 % ) Kč
    a spolu Ti to vyhodí sumu jeho nároku. pri 5% je to 5250 kč. Ak tá cesta je tam a späť.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Xanti Pozri príspevok
    Ved je to jednoduché.
    Zamestnancovi patrí 600 Kč stravné na deň, + vreckové od 5 - 40 % denne čiže od 30 do 240Kč denne, + cestovné 840

    Príklad zamestnanec ide na 7 dní do ČR zaplatíš mu
    cestovné 840 kč
    + stravné 7x600 Kč
    + vreckové 7x ( 5 - 40 % ) Kč
    a spolu Ti to vyhodí sumu jeho nároku. pri 5% je to 5250 kč. Ak tá cesta je tam a späť.
    Ešte by som upozornila, že ak nie je celý deň na PC, tak sa tam stravné tiež rozdeľuje podľa hodín.

    bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

    bubko1
    takže podľa toho sa vreckové sa platí navyše k stravnému a nie je to iba záloha ktorá sa neskôr doúčtuje do 600 ČK takže denny nárok zamestnanca pri 40 % vreckovom je 840 Čk + cestovné, my sme si to tu pomýlili so zálohou
    ďakujem za radu, pekný deň

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ešte by som upozornila, že ak nie je celý deň na PC, tak sa tam stravné tiež rozdeľuje podľa hodín.
    Samozrejme, týka sa to dní ktoré sú nad 12 hodín .

    Proste zhrnuté, vreckové nemôžeš zarátať ku stravnému je to dávka navyše.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bubko1 Pozri príspevok
    takže podľa toho sa vreckové sa platí navyše k stravnému a nie je to iba záloha ktorá sa neskôr doúčtuje do 600 ČK takže denny nárok zamestnanca pri 40 % vreckovom je 840 Čk + cestovné, my sme si to tu pomýlili so zálohou
    ďakujem za radu, pekný deň
    Ano presne tak ako si to teraz napísala.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ešte by som upozornila, že ak nie je celý deň na PC, tak sa tam stravné tiež rozdeľuje podľa hodín.
    Doplním - pri menšom počte hodín sa pri pracovnej ceste kráti úmerne aj vreckové..

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Evanka Pozri príspevok
    Doplním - pri menšom počte hodín sa pri pracovnej ceste kráti úmerne aj vreckové..
    Zahraničné stravné :
    od 0-6 hodín............. v sume 25% z denneho stravného
    od 6-12 hodín........... v sume 50 % z denného stravného
    nad 12 hodín............ celá suma

    bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

    bubko1
    ďakujem za rýchle odpovede, ešte sa chcem opýtať ako je to s vreckovým pri tuzemskej pracovnej ceste

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    bubko1 Pozri príspevok
    ďakujem za rýchle odpovede, ešte sa chcem opýtať ako je to s vreckovým pri tuzemskej pracovnej ceste
    V akejkoľvek výšek sa zamestnanec poteší, ale je to nedaňový náklad.
    Ergo, ZĽ nie je povinný poskytnúť vreckové pri tuzemskej PC. (Nie je to dané zákonom.)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bubko1 Pozri príspevok
    ďakujem za rýchle odpovede, ešte sa chcem opýtať ako je to s vreckovým pri tuzemskej pracovnej ceste
    Tu vreckové nie je .

    bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

    bubko1
    Gabi vďaka, keby sme dávali vreckové aj doma to by sme boli veľmi štedrá firma, každy by chcel u nás robiť, to by som nestihal vypisovať zmluvy
    ešte pripojim vyúčtovanie cest. náhrad teda ak sa podarí, možno niekomu pomôže tak ak vy mne, som rád že taká porada tu je, prajem všetko dobre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.