Zavrieť

Porady

12 hod.pracovný deň a dovolenka

prosím Vás o radu: prevzala som firmu, v ktorej robia predavačky na 12 hod. denne - 3 dni robia a 2 majú voľno.
Dostala som info, že keď majú dovolenku tak sa im má dať 1,5 dňa. Problém je ale v tom, že doteraz sa im dávalo iba 1 deň a tak majú "veľa" dovolenky. Majitelia nechcú opravovať spätne výkazy. Je nejaká možnosť poriešiť to aby boli spokojný zamestnanci aj majitelia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wiktoria Pozri príspevok
    prosím Vás o radu: prevzala som firmu, v ktorej robia predavačky na 12 hod. denne - 3 dni robia a 2 majú voľno.
    Dostala som info, že keď majú dovolenku tak sa im má dať 1,5 dňa. Problém je ale v tom, že doteraz sa im dávalo iba 1 deň a tak majú "veľa" dovolenky. Majitelia nechcú opravovať spätne výkazy. Je nejaká možnosť poriešiť to aby boli spokojný zamestnanci aj majitelia?
    upraviť nárok na dovolenku v zmysle § 104 Zákonníka práce

    § 104
    Na začiatok

    Ak dovolenku čerpá zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom na jednotlivé týždne alebo na obdobie celého kalendárneho roka (§ 87), patrí mu toľko pracovných dní dovolenky, koľko ich na jeho dovolenku pripadá v celoročnom priemere.
    <DT>
    </DT>

    bowl je offline (nepripojený) bowl

    bowl
    Ako majú postavenú pracovnú zmluvu? Osem hodinovú (t.j. 40 hod), alebo nerovnomerne rozvrhnutú pracovnú dobu (37 aj trištvrte hod)?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    wiktoria Pozri príspevok
    v jednom príspevku som našla prepočet 20x8:11,5 - mala si na mysli takuto upravu?
    Ak pracujú v 11,5 hod. smenách, tak potom im vychádza 14 dní dovolenky.

    nika4621 je offline (nepripojený) nika4621

    nika4621
    nuz..dobra otazka..ja robim 8,5 hod/som veduca/..mam 25 dni dovolenky..moje dievcata striedaju kratky-dlhy tyzden-12-ky..maju 20 dni dovolenky..lenze firme je den ako den..takze ked si to preratam...robime takmer rovnako...ja mam 200 hod dovolenky a oni aj ked maju narok na menej dni maju 240 hod....tak toto je vrchol nespravodlivosti..vlastne za dvanastky maju volne dni v tyzdni...ostatni to maju presne tak,ako to tu uz niekto pisal...1 den dovolenky je u nich jeden a pol dna...tak je to spravne...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    nika4621 Pozri príspevok
    nuz..dobra otazka..ja robim 8,5 hod/som veduca/..mam 25 dni dovolenky..moje dievcata striedaju kratky-dlhy tyzden-12-ky..maju 20 dni dovolenky..lenze firme je den ako den..takze ked si to preratam...robime takmer rovnako...ja mam 200 hod dovolenky a oni aj ked maju narok na menej dni maju 240 hod....tak toto je vrchol nespravodlivosti..vlastne za dvanastky maju volne dni v tyzdni...ostatni to maju presne tak,ako to tu uz niekto pisal...1 den dovolenky je u nich jeden a pol dna...tak je to spravne...
    Výmera dovolenky sa nepočítana na hodiny ale týždne, viď Zákonník práce(§§ 103,110), resp. dni(§§ 105,109).

    12 hod.pracovný deň a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.