Zavrieť

Porady

nočná práca

Ahojte, poraďáci. Opäť vás chcem poprosiť o pomoc. Máme zamestnancov, ktorí robia aj v nočných smenách. Pracujú tu 12 hodín od 19.00-7.00. Viem, že nočná práca je práca vykonávaná od 22.00-6.00, takže pri príplatku za nočnú prácu som im neváhala dať 8 hodín. No kolegyňa im dáva 7,5 hod (0,5 hod.asi prestávka na jedlo). Ktorá s týchto variant je správna alebo obe? A môže to tak byť, že v niektorých mesiacoch roku 2009 majú 7,5 hod. a niektoré 8 hod. Prosím, poraďte. Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    julinka911 Pozri príspevok
    Ahojte, poraďáci. Opäť vás chcem poprosiť o pomoc. Máme zamestnancov, ktorí robia aj v nočných smenách. Pracujú tu 12 hodín od 19.00-7.00. Viem, že nočná práca je práca vykonávaná od 22.00-6.00, takže pri príplatku za nočnú prácu som im neváhala dať 8 hodín. No kolegyňa im dáva 7,5 hod (0,5 hod.asi prestávka na jedlo). Ktorá s týchto variant je správna alebo obe? A môže to tak byť, že v niektorých mesiacoch roku 2009 majú 7,5 hod. a niektoré 8 hod. Prosím, poraďte. Vopred veľmi pekne ďakujem.
    správne je 7,5 hod., nakoľko ich zmena je 11,5 hod. + 0,5 hod. a prestávka spravidla býva najskôr po 4 hod. práce, čo je v najskôr v čase od 23.00 - 23.30.

    julinka911 je offline (nepripojený) julinka911

    julinka911
    Ďakujem za odpoveď. Horšie však je, že to tak mám od apríla. Mala by som mzdy prerobiť a poslať opravné výkazy alebo to nie je až taká strašná chyba?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    julinka911 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Horšie však je, že to tak mám od apríla. Mala by som mzdy prerobiť a poslať opravné výkazy alebo to nie je až taká strašná chyba?
    už to nechaj tak a začni odteraz tak, ako treba.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    mzdarka renca Pozri príspevok
    už to nechaj tak a začni odteraz tak, ako treba.
    a pśśśśśt

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Teraz ma napadlo. Je tu ešte jeden problém, na ktorý sa treba pripraviť. Zamestnanci povedia: "vtedy ste nám to zaplatili takto a teraz inak"

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    erzet Pozri príspevok
    Teraz ma napadlo. Je tu ešte jeden problém, na ktorý sa treba pripraviť. Zamestnanci povedia: "vtedy ste nám to zaplatili takto a teraz inak"

    Ak sa budú takto ohrádzať, povedala by som im, že im spätne vypočítam, čo dostali neprávom a pozrážam , myslím, že potom budú radi, že už to necháte tak a zmieria sa s tým, že už dostanú len to, čo im patrí podľa zákona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.