Zavrieť

Porady

Dovoz oblečenia z UK a výhradný dovozca

Ospravedňujem sa za opakovanie témy,ale prečítal som asi všetky ,kde som našiel toľko názorov že mam z toho guláš.

Chcem dovážať tovar,oblečenie,z UK,prostredníctvom internetu a priameho nákupu z maloobchodu a predávať ho prostredníctvom eshopu
(Viem že je už dosť eshopov na tuto temu ale ide hadam o reklamu,ak budem lepší tak verím že budem mať aj zakazníkov)
Trápia ma otázky
1. ohladom výhradného distributora- pisalo sa tu o tom ze sme v Eu, a taký pojem nie je relevantný,je to tak? Nemôže ma právne napadnúť?
2. Ako je to s predajom? ked tovar nakupim v UK v maloobchode mozem to distribuovat cez eshop?
3.Ked mi poslu doklad z Uk,pri nakupe cez net da sa to pouzit aj ako doklad o nadobudnuti,, ja neviem ze nie som zlodej?
4. Ked to nakupim osobne staci aj blok ako doklad o nadobudnutí?
Pýtam sa to skor ako si zalozim zivnost popri zamestnaní,lebo tieto otázky ma trápia a brzdia ma.
Budem vdacný každému,kto mi pomoze,aj konkurencii
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    calahana Pozri príspevok
    Ospravedňujem sa za opakovanie témy,ale prečítal som asi všetky ,kde som našiel toľko názorov že mam z toho guláš.

    Chcem dovážať tovar,oblečenie,z UK,prostredníctvom internetu a priameho nákupu z maloobchodu a predávať ho prostredníctvom eshopu
    (Viem že je už dosť eshopov na tuto temu ale ide hadam o reklamu,ak budem lepší tak verím že budem mať aj zakazníkov)
    Trápia ma otázky
    1. ohladom výhradného distributora- pisalo sa tu o tom ze sme v Eu, a taký pojem nie je relevantný,je to tak? Nemôže ma právne napadnúť?
    2. Ako je to s predajom? ked tovar nakupim v UK v maloobchode mozem to distribuovat cez eshop?
    3.Ked mi poslu doklad z Uk,pri nakupe cez net da sa to pouzit aj ako doklad o nadobudnuti,, ja neviem ze nie som zlodej?
    4. Ked to nakupim osobne staci aj blok ako doklad o nadobudnutí?
    Pýtam sa to skor ako si zalozim zivnost popri zamestnaní,lebo tieto otázky ma trápia a brzdia ma.
    Budem vdacný každému,kto mi pomoze,aj konkurencii
    1. otázku výhradného dovozcu (nie distribútora) rieši dodávateľ-výrobca a predajca. Výrobca sa v podstate zaväzuje, že nedodá priamo do krajiny predajcu daný tovar žiadnemu inému predajcovi (ak sa splnia ďalšie zmluvné podmienky). Ak je výrobca Talian a Ty nakúpiš v UK, je to v podstate obídenie ich dohody... vyber si z toho, čo je pre Teba dôležité, v každom prípade je to určitým spôsobom neetické, na druhej strane šikovným patrí svet...
    2. neviem, prečo by si akýkoľvek tovar nemohol distribuovať cez e-shop (samozrejme, okrem napr. liečiv apod)
    3. doklad cez net, ak je riadne ošetrený (t.j. má všetky náležitosti), je platný
    4.stačí, ak tento doklad má všetky náležitosti faktúry - hľadaj na porade, je tu toho veľa o náležitostiach faktúry

    calahana je offline (nepripojený) calahana

    calahana
    Stále ma trápi ten vyhrad. dovozcaale nasiel som aj ostatne eshopy,ktoré ponukajú to čo chcem ja,a majú tovar presne z toho istého MO co chcem aj ja,teraz je otázka ci to majú vysporiadané s dovozcom alebo to maju jednoducho na haku?

    Dovoz oblečenia z UK a výhradný dovozca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.