Zavrieť

Porady

zistenie aktualnej dynamickej IP adresy cmd

potrebujem poradit ako zistim svoju aktualnu dynamicku IP adresu cez cmd, skusal som to prikazom ipconfig ale vypisalo mi len miestnu adresu IPv6, adresu IPv4 (ale to je vychodzia adresa typu 192.168.1.2) potom masku podsiete a vychozí bránu, skusal som to aj cez prikaz nslookup + názov PC ale vypisalo mi len

server: UnKnown
Address: 192.168.1.1

*** UnKnown, nelze najit adresu (pocitaca - nechcem zadavat nazov): Non existent domain

ale ked zistujem adresu cez nejaky soft tak tam mi vypise aktualne pridelenu dynamicku adresu, neviete ako by som ju zistil cez cmd, lebo cez cmd by to malo byt rychlejsie a na ini pc naco budem instalovat soft ked potrebujem zistit len IP adresu, dik za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    to bobino38: dik za radu, a nevies mi este poradit ako zistim staticku MAC adresu stroja podla aktualnej dynamicke adresy? a este ako zistim podla nazvu PC v sieti jeho aktualnu dynamicku a MAC adresu? dik za odpoved

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Niesom Bohvieaky odbornik na siete, ale ....
    Podla mna MAC adresa kazdeho stroja musi byt jedinecna (neda sa hovorit o statickej ci dynamickej MAC adrese) za routerom.
    Teda ak mas doma router a tvoja MAC je
    Code:
    A1:B2:C3:D4:E5:F6
    tak v tej istej sieti uz dalsi PC taku MAC nemoze mat, ale za routerom uz taka MAC moze byt.
    Neviem ci sa da MAC adresa inych routerov, alebo PC vo verejnej sieti nejak zistit (mozno hej) lez neviem naco ti to je ??
    Ak chces zistic MAC v LAN podla PC, resp. podla jeho IP, tak sa na to opytaj admina, je to v kazdej ARP tabulke

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    IP adresy zistis niektorym LAN scannerom ..
    napr:
    http://www.itsplus.sk/?katid=10&cms=Download
    niektory z nich ti vypisu aj MAC adresu ale neviem naco ti to je lebo nepouzijes ju na nic jedine zeby si mal DHCP a chel si ju tam zadefinovat pevne k IP adrese ...
    .. MAC adresa je jedinecna adresa sietoveho adaptera. niesu 2 karty s rovnakou MAC adresou...
    ak chces zistit svoju WAN adresu tj IP routra pouzi mapriklad prikaz pathping
    pathping www.google.sk
    vypise ti to celu cestu cez rouutre...
    0. IP tvojho stroja
    1. IP tvojho routra vnutorna .. th tvoja GATE
    2. je tvoj router tj tvoja vonkajsia IP
    Naposledy upravil marco2233 : 14.09.09 at 19:43
    Ahojte,

    prikaz ipconfig treba doplnit parametrom /all aby vypisal viac.

    Na stranke www_bodka_ermodev.se/visa_firefoxExtensions.htm je utilitka ale iba pre Firefox , ktora v dolnom rohu ukazuje tvoju IP ako ta vidno zvonku...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    instructor Pozri príspevok
    Ahojte,

    prikaz ipconfig treba doplnit parametrom /all aby vypisal viac.

    Na stranke www_bodka_ermodev.se/visa_firefoxExtensions.htm je utilitka ale iba pre Firefox , ktora v dolnom rohu ukazuje tvoju IP ako ta vidno zvonku...
    nenašla som v dolnom rohu IP, mám MF..mám klik na download external IP?

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    alla66 Pozri príspevok
    nenašla som v dolnom rohu IP, mám MF..mám klik na download external IP?
    pomocou ipconfig nezistis svoju WAN adresu... len nastavenie svojej "vnutornej " LAN siete.

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    je jedno ci tam das all alebo nie pomocou prikazu ipconfig nezistis WAN adresu da sa zistit len

    IP, DNS, GATEWAY,MASKA,DHCP,WINS a MAC adresa....

    zistenie aktualnej dynamickej IP adresy cmd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.