Zavrieť

Porady

Čím odmastiť zárubňu po použití odstraňovača starých náterov

Dobrý deň

chcem poprosiť o radu čím odmastiť zárubňu po použití odstraňovačov starých náterov. Ide to pekne dole až po želežo ale je to také čudné akoby zbytky toho odstraňovača.
Vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    V pohode aj riedidlom S-60001 alebo C-6000. Kupis v drogerii alebo v predajni farby-laky.

    marulik je offline (nepripojený) marulik

    marulik
    och ďakujem, mám doma. Ešte otázočka ak to oschne môžem hned základnou farbou na kov aj maľovať? Pýtam sa tak hlúpo preto, či náhodou to nemá nejakú dobu schnutia. Lebo na škatuli píšu omyť vodou alebo terpentínom a sa mi to zdá že to iba pre drevo a nie na kov. Vôbec mi to zárubňu neomývalo, povedala by som, že skôr tú masnotu rozťahovalo. Vďaka

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Ak si dala dole staru farbu, tak povrch trosku obrus brusnym papierom 60 alebo 80, aby zakladna farba dobre chytila. Potom dobre pretri s handrou a riedidlom. Zacni nanasat zakladnu farbu plochym stetcom vzdy jednym smerom - zhora dole alebo zlava doprava. Pockaj kym zakladna dobre preschne (pri takom vlhkom vzduchu aj 24 hodin) a potom rovnakym sposobom nanasaj druhu vrstvu.
    Nezabudni sa dobre pozriet na obal farieb ci su vodou rieditelne alebo je to syntetika.

    IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

    IgyPop
    Neviem aký odstranovac náterov pouzívas, ale matne si vybavujem, ze mne od toho nesiel stetec umyt ani s C-6000 ani s S-6006. Ja som to nechal vzdy preschnút a potom som to drot. kefou/smirglom docistil.
    Na odmastenie je asi lepsie C-6000, cize ludovo aceton, S-6006 je trosku také mastnejsie, aspon mne sa to zdá, ale mastnotu rozpústa tiez. S-6006 by mozno robil problém pre vodové farby. Este ma napadlo - tech. benzín by mohol tiez zabrat.

    marulik je offline (nepripojený) marulik

    marulik
    vdaka mládenci

    mám základnú syntetickú antikoroznu náterovú hmotu na báze alkydovej živice PRAKTIK a tiež email syntetický univerzálny PRAKTIK obidve riediteľné S 6006.

    Čím odmastiť zárubňu po použití odstraňovača starých náterov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.